Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Inga Pytka-Sobutka

Wszystko zaczęło sie od fotografii. Moja działalność społeczno - kulturalna miała początek wraz z założeniem grupy fotograficznej. Musiałam ją założyć, bo w pojedynkę chodzenie z aparatem mnie nie interesowało. Teraz te zainteresowania ewaluowały. Namiętnie przeglądam strony internetowe dotyczące architektury, designu. Ostatnio zainteresowałam się partycypacją i tematami społecznymi, czego wyrazem były projekty dotyczące funkcjonowania matek i ich małych dzieci, osób niepełnosprawnych w naszym mieście, a także zdrowego żywienia w placówkach szkolnych i przedszkolnych. Kręci mnie to, że mam wpływ na to co dzieje się nie tylko u mnie w domu, ale też na ulicy i w głowach mieszkańców mojego miasteczka. Pracuję też w samorządzie. W związku z tym opowiem jak wygląda współpraca na linii samorząd i ngo, zwłaszcza w małych miejscowościach.

Obszary, które najbardziej mnie interesują:
współpraca, zmiana, przestrzeń, wpływ, samorząd, promocja

Nagroda:
Cóż, miło było stać na scenie obok Wojtka Waglewskiego i na tej samej scenie uścisnąć dłoń Gajosowi. Tak, bo otrzymałam nagrodę, której jako animatorka bym się wcale nie spodziewała. Nagrodę „celebrycką” w 2014 roku otrzymałam nagrodę czytelników miesięcznika Zwierciadło i przeszłam czerwonym dywanem po ogrodach Królikarni, a na mojej półce stoi trochę przykurzona, ale ozdobiona naklejką z wizerunkiem Asteriksa, statuetka Kryształków Zwierciadła. Jak mówią, zostałam nagrodzona, za: efektywną pracę na rzecz lokalnej społeczności, za ożywianie miejsc i aktywizowanie ludzi, dawanie przykładu, że można coś zrobić dla innych i jak to robić, za kreatywność, entuzjazm, energię i pozytywny stosunek do życia.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od kopa w tyłek od innych animatorów.

Moja ulubiona metoda pracy to metoda wybrana w zależności od charakteru projektu. Dla mnie projekt generuje metodę.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o ludziach, z którymi się współpracuje i o współpracy z ludźmi, dla których robi się projekt.

Z Ingą spotkacie się 9 lipca od15:00 do 16:30

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

9.7.2016

Liczba odsłon: 533
06.06.2016