Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Patryk Kuś

Zapewne fakt, że urodziłem się wraz z powolnym upadkiem socjalistycznej oporności wniósł we mnie większe rozumienie świata, niż u osób urodzonych po tym okresie. Oprócz czasu ważna wydaje mi się również przestrzeń w której dorastałem. Zapach foli, terpentyny, czy farb był obecny w domu odkąd pamiętam W dzieciństwie chciałem być naukowcem, który będzie odkrywał nowe wynalazki. Nie ważne jakie by one były – byle odkrywać. Podstawówka była więc okresem poszukiwań wszelkiej wiedzy. Odkryłem pasję do rozkręcania wszystkiego na drobny mak. Skręcić nie potrafiłem co prawda, ale wiedziałem co znajdowało się w środku. I tak zaczęło brakować części, to w sterowanym samochodziku, to w radiu u babci. Do tej pory często słyszę : „A pamiętasz, jak rozkręciłeś radio..”  

 Wydaje mi się, patrząc przez pryzmat lat, że zostałem animatorem będąc dzieckiem. Potrafiłem stworzyć swoją przestrzeń do działania i do niego zachęcić, jak i byłem ciągle ciekawy nowego. Lubiłem i lubię odkrywać… co w pracy animatora kultury jest dla mnie najważniejszym bodźcem do działania. Drugą ważną rzeczą jest frajda, czy inaczej pisząc radość z tego co robię. Wyobrażasz sobie jaką miałem frajdę gdy rozkręciłem na drobne części nowe radio babci?

Moja droga animatora, który posiada wiedzę o tym jak działać na polu kultury była nieco dłuższa i nadal trwa. Obecnie jestem doktorantem kulturoznawstwa na UMCS ale zanim nim zostałem ukończyłem Zarządzanie w Logistyce na Politechnice Lubelskiej, APT Gardzienice, Szkołę Trenerów Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i Lubelską Szkołę Fundraisingu oraz wiele innych. Od czterech lat tworzę L`ART Festiwal w mojej rodzinnej miejscowości – Lubartowie. Na co dzień natomiast zajmuje się szkoleniami i projektami społeczno ­ kulturalnymi angażującymi do uczestnictwa w kulturze mieszkańców małych miejscowości. W 2015 roku otrzymałem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt Kącik

Kultury, którego efekt w postaci filmów z animatorami pokazuje na Platformie Kultury. Jestem fundatorem i prezesem Fundacji My Evergreen.

Obszary, które najbardziej mnie interesują:
#kultura #festiwale #sztuka #animacja #lokalnie #gok #filmy #wsparcie #sieć #szkolenia #teatr #sponsoring #fundraising #kacikkultury

Stypendium:
W 2015 roku otrzymałem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury Animacja i edukacja kulturalna. Założyłem w nim pracę nad filmami promującymi dobre praktyki animatorów oraz pracę z pięcioosobową grupą młodych ludzi mającą na celu podniesienie ich potencjału twórczego i realizacje indywidualnych projektów kulturalnych. Te dwie części stypendium łączyły się ze sobą bardzo mocno, a zarazem uzupełniały. Pracując z młodymi ludźmi poznawałem ich oczekiwania i pytania, które następnie kierowałem do starszych stażem Animatorów. Cała realizacja stypendium była dla mnie ogromnym wyzwaniem wymagającym wielu godzin pracy. Doświadczenie całego stypendium, a w szczególności spotkania z animatorami kultury poszerzyły moje horyzonty i odkryły nową wiedzę. Wydaje mi się, że najciekawsze doświadczenie związane z moim działaniem nastąpiło po jego zakończeniu. I tutaj patrzę w kierunku serii filmów – Kącik Kultury – po emisji których otrzymałem wiele gratulacji i miłych informacji. Czuję, że ta seria pozwoli i pozwala wielu młodym osobom na poszerzenie wiedzy i umiejętności.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się
od dziecka.

Moja ulubiona metoda pracy to chaos uporządkowany.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o sobie.

Z Patrykiem spotkacie się 9 lipca od 15:00 do 16:30

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

9.7.2016

Liczba odsłon: 727
06.06.2016