Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Anna Biały

Skończyłam pedagogikę i kulturoznawstwo, w swojej pracy łączę te dziedziny w praktyce realizując projekty społeczne, kulturalne, edukacyjne. Animacja kultury, twórcze działania zogniskowane wokół kwestii społecznych fascynowały mnie od dawna i od dawna uczestniczyłam w działaniach, realizowanych w moim mieście. Od uczestnictwa do tworzenia droga nie jest daleka, a rzeczywistość wokół, to co się podoba lub to, co wymaga zmiany, potrzeby społeczności, stanowią impuls do działania. Jestem zaangażowana w różnorodne społeczne i kulturalne inicjatywy organizacji pozarządowych Klub Storrady (zwanym także Domkiem Grabarza), Stowarzyszenie POLITES. Od blisko 3 lat prowadzę biały ołówek, współpracuję z instytucjami kultury realizując projekty i wydarzenia kulturalne, twórcze spotkania dla dzieci. W animacji kultury istotne jest to, że łączy, jest „tu i teraz”, umożliwia autentyczne spotkanie i pokazuje, że każdy jest twórcą.

Obszary, które najbardziej mnie interesują:
animacja społeczności lokalnych, twórcza edukacja, sztuka dziecka

Stypendium:
W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Aktywność Obywatelska, kategoria: Animacja i edukacja kulturalna” od lipca do grudnia 2015 roku realizowałam projekt „Tylko nikomu nie mów- twórcze działania dziewcząt”. 12 dziewcząt razem z artystami uczestniczyło w wydarzeniach kulturalnych i warsztatach. Spoiwem wydarzeń i warsztatów był temat, podejmowany w sztuce i obecny w życiu dziewcząt. Twórcze warsztaty ogniskowały się wokół zagadnień jak miłość, emocje, ciało, piękno, tożsamość, uprzedzenia, choroba, śmierć, wizerunek, praca, marzenia, które interpretowałyśmy przez własne działania twórcze, wykorzystując muzykę, fotografię, grafikę użytkową, plakat i rękodzieło. Osadzony w pedagogice twórczości projekt umożliwiał obcowanie ze sztuką, jak i własną aktywność artystyczną. Dziewczyny współdecydowały o tym, na jakie wydarzenia się wybierzemy, jakie tematy będziemy podejmować i co robić. Zaangażowanie dziewczyn, otwartość na ich potrzeby i zarazem pewna elastyczność projektu, rozbudziły potrzebę uczestnictwa w kulturze oraz zachęciły do tworzenia i wnoszenia własnych wartości. Projekt powstał we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym nr 2 w Szczecinie.


Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i rozmów z ludźmi.

Moja ulubiona metoda pracy to ta, która w danej sytuacji jest najbardziej adekwatna.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o taśmie i nożyczkach :) O tym, że każdy projekt ma swoje życie i warto być otwartym na to, co się pojawia.

Z Anią spotkacie się 9 lipca od 15:00 do 16:30

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

9.7.2016

Liczba odsłon: 732
06.06.2016

Zobacz także:

Zobacz relację z Ogólnopolskiej Giełdy Projektów i poznaj przepis na działania międzypokoleniowe!

W dniach 12-13 grudnia 2016 roku Lublin gościł ponad 250 animatorów kultury z całej Polski. Praktycy spotkali się w Centrum Spotkania Kultur, żeby zgłębić problematykę międzypokoleniową, wymienić doświadczeniami i pomysłami oraz wziąć udział w konsultacjach eksperckich i warsztatach. Zobacz zdjęcia, reportaż filmowy, wykład zagranicznego praktyka oraz prezentację projektów!

Wizyta studyjna - "Jedź z nami" do Gdańska! [nabór]

Jeżeli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej, grupy nieformalnej lub animatorem działającym w obszarze kultury, który poszukuje inspiracji do dalszych działań, chce nawiązać nowe kontakty i rozszerzyć swoje horyzonty mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. 

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.