Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Stereotyp, uprzedzenie, dyskryminacja, mowa nienawiści, Warszawa

W ramach projektu „Europa” Collegium Civitas wspólnie z Fundacją „Sławek” organizuje szkolenie dla przedstawicieli NGO działających na rzecz więźniów oraz ludzi zainteresowanych pracą z więźniami. Szkolenie obejmie tematy dyskryminacji, rasizmu i ksenofobii. Termin szkolenia to 4-5 lipca 2016 r. Zgłaszać można się do 1 lipca.

Szkolenie odbędzie się w dniach 4-5 lipca 2016 roku w Collegium Civitas w godz. 10.00-17.00.

W programie szkolenia między innymi poruszane będą zagadnienia takie jak: praca z więźniami - oczekiwania i obawy, stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja, monitoring rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii w Polce i Europie. Jak reagować na rasizm i ksenofobię? Co mogę zrobić?

Ważnym blokiem szkolenia będą zagadnienia praktyczne dotyczące tego jak pracować z więźniami - wymiana dobrych praktyk, co moja organizacja może zaoferować więźniom, jak nawiązać współpracę ze Służbą Więzienną wzbogacone o przykłady udanych programów organizacji pozarządowych w więzieniach z Europy oraz dobrych przykładów współpracy między organizacjami pozarządowymi a Służbą Więzienną.

W dniu 6 lipca br uczestników szkolenia zapraszamy do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Służby Więziennej, na którym wspólnie zastanowimy się co moja organizacja może zaoferować więźniom i jak nawiązać współpracę ze Służbą Więzienną ?

Wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do udziału w szkoleniu na adres: anna.gryzewska@fundacjaslawek.org z dopiskiem: „Europa”.

Zgłaszać się do udziału w szkoleniu można do 1 lipca 2016 r. do godziny 15:00. Uczestników prosimy o wzbogacenie swojego zgłoszenia o notkę biograficzną oraz dany kontaktowe: telefon, mail.

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych NGO.

Szczegółowy program szkolenia dostępny na stronie internetowej.

Źródło: www.fundacjaslawek.org
Daty wydarzeń:

30.6.2016 - 1.7.2016

Fundacja Sławek
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00 – 159 Warszawa, ul. gen. Władysława Andersa 13
biuro@fundacjaslawek.org, 22 258 19 97
www.fundacjaslawek.org
Liczba odsłon: 692
30.06.2016