Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kącik kultury - Jak planować swoje działania?

Jak to z tymi planami jest? Przecież każdy coś planuje, idzie swymi myślami w przód. Czy jest jakiś sposób żeby to co człowiek sobie wymyśli urzeczywistnić? A idąc dalej czy jest jakaś skuteczna metoda dla animatorów kultury, która pomoże w planowaniu swoich działań?

 365 dni w roku zastanawiam się "Jak planować swoje działania?" Mój uporządkowany chaos z jednej strony pomaga mi w tym, a z drugiej przeszkadza.. ot, nie do końca jeszcze potrafię tworzyć swoich planów. Dlatego też moje pytanie kieruję do innych animatorów kultury, którzy jak się domyślam mają wypracowany swój ład organizacyjny i swój sposób na to jak planować. Na studiach uczono mnie że należy planować 5 lat w przód... urząd proponuje, żebym zaplanował wydarzenia na rok w przód... finanse pozwalają mi na plany miesiąc w przód, a czasu mam na plan jednodniowy. To jak to z tymi planami jest?

Wydaje mi się, że jakiś plan trzeba mieć, a jeszcze lepiej jest marzyć. Bo gdy marzę czuje, że wszystko co robię jest zabawą i sprawia mi frajdę. Gdy zaczynam planować granica ta zaciera się i moje działanie staje się niejako obowiązkiem. I tak jest w kulturze - gdy plany idą w łeb zaczyna się zabawa ;)

Otóż, zapraszam Cię drogi widzu do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu Kącik Kultury. Mam nadzieję, że usłyszysz w nim kilka rad, które weźmiesz sobie do serca i zastosujesz przy kolejnym planowaniu działań kulturalnych.
Życzę Ci miłego oglądania!
Patryk Kuś - animator kultury

Realizacja: Patryk Kuś
Współpraca: Michał Zieliński
Partner: Fundacja My Evergreen

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015. Stypendium na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury Animacja i edukacja kulturalna.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

29.6.2016 godz. 15:23 - 15:23

Patryk Kuś, Michał Zieliński
Fundacja My Evergreen, 2015
Liczba odsłon: 1067
03.07.2016

Zobacz także:

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.
 

Seminarium ”Daleko do miasta: narracje o kulturze loklanej”

Celem seminarium jest spotkanie ze sobą ludzi, którzy mają potrzebę wzajemnego obdarowywania się wiedzą: doświadczeniami badawczymi ( narracją badacza), które mogą stać się bliskie i potrzebne w pracy animatorów kultury i odwrotnie, czyli doświadczeniami animatorów (narracja praktyka), którzy zainspirują akademików do wyznaczania nowych celów badawczych. Jednym słowem marzymy o wyjątkowym transferze wymiany myśli, metod pracy, spostrzeżeń, doświadczeń, emocji i działań pomiędzy akademikami a praktykami; pomiędzy tymi dla których bliskie są narracje o kulturze lokalnej. Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Termin: 29.09. - 01.10.2017

Animacja Kultury IKP UW zaprasza na studia

Stowarzyszenie Katedra Kultury we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego zachęca do udziału w naborze na studia na specjalizacji praktycznej "Animacja Kultury" w roku akademickim 2017/2018. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich zainteresowanych profesjonalną realizacją działań społeczno-kulturalnych, posiadających dyplom licencjata, magistra lub równorzędnego.