Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kącik kultury - Jak planować swoje działania?

Jak to z tymi planami jest? Przecież każdy coś planuje, idzie swymi myślami w przód. Czy jest jakiś sposób żeby to co człowiek sobie wymyśli urzeczywistnić? A idąc dalej czy jest jakaś skuteczna metoda dla animatorów kultury, która pomoże w planowaniu swoich działań?

 365 dni w roku zastanawiam się "Jak planować swoje działania?" Mój uporządkowany chaos z jednej strony pomaga mi w tym, a z drugiej przeszkadza.. ot, nie do końca jeszcze potrafię tworzyć swoich planów. Dlatego też moje pytanie kieruję do innych animatorów kultury, którzy jak się domyślam mają wypracowany swój ład organizacyjny i swój sposób na to jak planować. Na studiach uczono mnie że należy planować 5 lat w przód... urząd proponuje, żebym zaplanował wydarzenia na rok w przód... finanse pozwalają mi na plany miesiąc w przód, a czasu mam na plan jednodniowy. To jak to z tymi planami jest?

Wydaje mi się, że jakiś plan trzeba mieć, a jeszcze lepiej jest marzyć. Bo gdy marzę czuje, że wszystko co robię jest zabawą i sprawia mi frajdę. Gdy zaczynam planować granica ta zaciera się i moje działanie staje się niejako obowiązkiem. I tak jest w kulturze - gdy plany idą w łeb zaczyna się zabawa ;)

Otóż, zapraszam Cię drogi widzu do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu Kącik Kultury. Mam nadzieję, że usłyszysz w nim kilka rad, które weźmiesz sobie do serca i zastosujesz przy kolejnym planowaniu działań kulturalnych.
Życzę Ci miłego oglądania!
Patryk Kuś - animator kultury

Realizacja: Patryk Kuś
Współpraca: Michał Zieliński
Partner: Fundacja My Evergreen

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015. Stypendium na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury Animacja i edukacja kulturalna.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

29.6.2016 godz. 15:23 - 15:23

Patryk Kuś, Michał Zieliński
Fundacja My Evergreen, 2015
Liczba odsłon: 1124
03.07.2016

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).

Projekt ”Życzenia” Muzeum Etnograficznego w Krakowie - nabór badaczek i badaczy

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna realizację projektu badawczego dotyczącego praktyk kulturowych związanych z życzeniami. Zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów, chcemy wziąć pod lupę konteksty życzeń i odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. I nie są to tylko nasze pobożne życzenia...