Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Strefa 23. Musicon. Muzycznie – wszechstronnie

Jak zwiększyć rolę muzyki w edukacji? Czy zabawa analogowa może stanowić atrakcyjną alternatywę dla mediów cyfrowych? Jak skutecznie łączyć zabawę z wszechstronną edukacją? Znaczenie kulturowe i społeczne muzyki jest niepodważalne i jednocześnie bardzo często niedoceniane. Zapraszamy na warsztaty z instrumentem Musicon zaprojektowanym z myślą o zrównoważonym rozwoju i edukacji dzieci. Podczas warsztatów, prezentacji i jam session pokażemy możliwości jakie może wyzwalać niczym nie skrępowana zabawa dźwiękiem.

7 lipca

15.00-16.30 Przyjdź i dotknij Musiconu, poznaj Charliego i Ringo, i zagraj z nimi w trio na Musiconie.

8 lipca

11.00-12.30 Zagraj swoje imię na Musiconie. Będziemy komponować muzykę przy pomocy przekształcania najprostszych figur geometrycznych. Porozmawiajmy o muzyce i jej roli w rozwijaniu zdolności manualnych, muzycznych, matematycznych i programistycznych.

13.00-14.30 Zobacz muzykę i dotknij jej – zaserwujemy Ci muzyczny masaż Musiconem. Porozmawiajmy o muzyce i jej roli we wszechstronnym rozwoju naszych zmysłów. Muzykoterapia i praca z osobami z niepełnosprawnościami.

od 18.00 Jam session: Musicon + zaproszeni muzycy

9 lipca

11.00-12.30 Zagrajmy zespołowo na Musiconie. Wspieranie rozwoju umiejętności społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z wykorzystaniem muzyki.

13.00-14.30 Stwórz swój beat! Powtarzalność a improwizacja w muzyce. Musicon a rozwijanie umiejętności miękkich.

 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

7.7.2016 - 9.7.2016

Musicon

Miejsce wydarzenia
NieKongres Animatorów Kultury

Lubiąż

Liczba odsłon: 1385
27.06.2016