Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Intensywny kurs arteterapii dziecięcej i młodzieżowej, Łódź

Regionalna Akademia Kadr Kultury Łódzkiego Domu Kultury zaprasza do udziału w szkoleniu "Intensywny kurs arteterapii dziecięcej i młodzieżowej". Szkolenie odbędzie się 6 lipca 2016 r. w Łódzkim Domu Kultury. 

Termin i miejsce: szkolenie odbędzie się 6 lipca 2016 r. w godz. 9:00-15:00 w Łódzkim Domu Kultury.

Cena: 130 zł/os.

Podczas szkolenia uczestniczki/cy wraz z prowadzącym zajmować się będą m.in. następującymi zagadnieniami:

1. Trening umiejętności pracy arteterapeutycznej.

2. Czuć na papierze - wspomaganie rozwoju emocjonalnego poprzez działania arteterapeutyczne.

3. Warsztaty arteterapeuty dzieci i młodzieży.

4. Ukryty wymiar - sposoby pracy z metaforą w arteterapii.

Program szkolenia:

  • 9.00-10.30 Trening umiejętności pracy arteterapeutycznej. Kiedy sztuka spotyka się z terapią – Arteterapia jako forma pomocy terapeutycznej. Specyfika działań arteterapeutycznych w pracy z dziećmi i młodzieżą. Arteterapia od A do Z – planowanie pracy, dobór interwencji, struktura zajęć.
  • 10.45-12.15 Czuć na papierze – wspomaganie rozwoju emocjonalnego poprzez działania arteterapeutyczne. Porysujemy razem? – rysunek arteterapeutyczny jako narzędzie komunikacji z dzieckiem (rysunek
    a rozwój dziecka, przykłady zastosowania rysunków w pracy edukacyjno-terapeutycznej).
  • 12.45-14.00 Warsztat arteterapeuty dzieci i młodzieży. Interwencje sprzyjające odreagowaniu napięcia i redukcji stresu. Być bliżej – ćwiczenia arteterapeutyczne pomocne w nawiązywaniu kontaktu i budowaniu relacji z dzieckiem i nastolatkiem. Jaki kolor ma Twoja złość? – arteterapia w pracy z agresją i emocją złości. Twórczość, która daje moc – techniki arteterapii wspomagające rozwój samooceny. W krainie zmysłów – wykorzystanie zabaw sensorycznych w pracy terapeutycznej z dzieckiem. 
  • 14.15-15.00 Ukryty wymiar – sposoby pracy z metaforą w arteterapii. Jak wykorzystywać arteterapię w pracy z grupą dziecięcą i młodzieżową (zasady arteterapii w grupie oraz tworzenie scenariuszy zajęć
    z zastosowaniem arteterapii grupowej). Eksplozja kreatywności – nietypowe projekty arteterapeutyczne, które warto zobaczyć. Top 10 – dziesięć interwencji, które powinien znać każdy arteterapeuta. „Narzędziownia” – gotowe ćwiczenia i interwencje arteterapeutyczne do wykorzystania w praktyce.

 

Szkolenie poprowadzi p. Anna Korobczak - psycholog, terapeuta, trener, Ukończyła psychologię kliniczną oraz komunikację społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w placówkach związanych z ochroną zdrowia psychicznegoo somatycznego. Umiejętności terapeutyczne rozwijała w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie oraz podczas licznych specjalistycznych szkoleń z zakresu diagnozy i terapii dziecięcej. Pracuje terapeutycznie z dziećmi i rodzicami. Prowadzi autorskie szkolenia związane z rozwijaniem umiejętności pracy terapeutycznej dla specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć o charakterze terapeutycznym i psychoedukacyjnym z zastosowaniem metod pracy arteterapeutycznej dla różnych grup wiekowych. Prowadziła kompleksowe szkolenia instruktorskie z pracy metodami terapii sztuką m.in. psychologów, pedagogów, arteterapeutów, plastyków, nauczycieli, animatorów kultury. Jest autorską programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży bazujących na oddziaływaniach arteterapeutycznych. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół metod ochrony zdrowia psychicznego dzieci i dorosłych. Prowadzi Pracownię Psychologii i Psychoprofilaktyki – miejsce praktycznych szkoleń z kreatywnymi ludźmi pragnącymi poszerzać wiedzę z obszaru terapii dzieci i młodzieży, a także miejsce rozwojowych warsztatów dla rodziców terapeutyczny azyl dla dzieci i dorosłych.

Źródło: www.regionkultury.pl
Daty wydarzeń:

6.7.2016

Autor wpisu: Malwina Paroń

Łódzki Dom Kultury
województwo: łódzkie
90-113, Łóź, ul. Traugutta 18
rakk@ldk.lodz.pl, 797326197
www.ldk.lodz.pl

Miejsce wydarzenia
Łódzki Dom Kultury
województwo: łódzkie
, Traugutta 18

Liczba odsłon: 713
29.06.2016