Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wyjdź z domu - kultura hip-hop budzi miasto.

Stowarzyszenie Tworzywo zorganizowało już 4 edycję imprezy "Wyjdź Z Domu", czyli warsztatów graffiti, dj-ingu, tańca break dance oraz rapu. Wychodząc naprzeciw nudzie bazgrzemy spray'ami, wyginamy się na matach, wymyślamy rymy i drapiemy płyty. W tym roku działaliśmy podczas Dni Zduńskiej Woli w ramach Tkalni Inicjatyw.

Cel projektu

Dzięki warsztatom staramy się pokazać pozytywny obraz całej kultury, a także wydobyć twórczy potencjał dzieci i młodzieży. Naszym celem jest przekazywanie wiedzy na temat poszczególnych części składowych Hip - Hopu, jego korzeni oraz przesłania. Młodzi ludzie, którzy na co dzień stykają się z tym rodzajem muzyki, bardzo często niewiele wiedzą o jego założeniach. Tym samym zachęcamy uczestników do rozwijania swoich zainteresowań, poznawania tajników pracy grafficiarza, tancerza, dj'a czy rapera.

Problematyka projektu

Nawiązując do korzeni kultury nawiązujemy również do korzeni swojego miasta poprzez gry i zabawy związane z jego historią (gra logiczna "Zduńskowolskie Memory", gra planszowa "Miasto Dwóch Herbów") prowadzone przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.
Idea projektu ma na celu przede wszystkim wyciągnięcie dzieci, młodzieży, a także rodziców czy osoby starsze z domów. Stąd do współpracy zaprosiliśmy Zduńskowolski Klub Kangura, czyli rodziców, zainteresowanych tematem świadomego rodzicielstwa, którzy promujących ideę noszenia dzieci w chustach.

Metody

Impreza "Wyjdź z domu" to warsztaty graffiti, break dance'u, dj'ingu oraz rapu.
W trakcie projektu odbyły się:

  • Warsztaty break dance: B Boy Chojas & Zenya (soul'n'flow)
  • Warsztaty DJskie: Power Scratchers.
  • Warsztaty graffiti: Mad Saintist, Noude.
  • Klub Kangura: Martyna Chwiałkowska - Fogel, Joanna Rembisz.
  • Projekt „Genius Loci”: Yogoorth, Jotka, Emrok, m2., Bobski, Jazzovsky, Emełte, Cheetos, Błachu, Czacha, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola (koordynacja Gabriela Górska)
  • Gra planszowa „Miasto Dwóch Herbów”: Igor Wiśniewski, Szymon Bartos, Aleksandra Makowska, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola (koordynacja Gabriela Górska)
  • Gra logiczna „Zduńskowolskie Memory”: Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola (koordynacja Marta Gmyrek).
  • Dodatkowo podczas wydarzenia można było zagrać w Diabolo, czyli grę zręcznościową wymyśloną 2000 lat p.n.e w Chinach.
  • Na zakończenie imprezy odbył się koncert niezależnych artystów hip-hopowych zrzeszonych w projekcie "Genius Loci" czyli muzyczno - historycznej opowieści o Zduńskiej Woli.

Efekty

Uczestnicy warsztatów i imprezy muszycznej integrowali się poprzez udział w zajęciach. Zdobyli wiedzę na temat kultury hip-hopu i swojego  miasta. Mieli możliwość rozwinięcia swoich zainteresowań.

Rodzaj dofinansowania

Impreza zorganizowana została przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury w ramach programu "Tkalnia Inicjatyw" oraz Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Organizator

Stowarzyszenie Tworzywo

Partnerzy

Zduńskowolski Klub Kangura

 

Źródło: Wyjdź z domu
Daty wydarzeń:

17.6.2016 - 19.6.2016

WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO

WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO WYJDŹ Z DOMU - KULTURA HIP-HOP BUDZI MIASTO

Autor wpisu: Gabriela Górska

Stowarzyszenie TWORZYWO
województwo: łódzkie
98-220, Zduńska Wola
stowarzyszenie.tworzywo@gmail.com
Liczba odsłon: 785
30.06.2016

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).

Projekt ”Życzenia” Muzeum Etnograficznego w Krakowie - nabór badaczek i badaczy

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna realizację projektu badawczego dotyczącego praktyk kulturowych związanych z życzeniami. Zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów, chcemy wziąć pod lupę konteksty życzeń i odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. I nie są to tylko nasze pobożne życzenia...