Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

II Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach już po raz drugi organizuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach: 13-14, 20-21 i 27-28 sierpnia 2016 roku w siedzibie teatru „Kubuś”, Kieleckim Centrum Kultury oraz na placach w centrum Kielc.

II Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! to tzw. festiwal zaangażowany, skierowany do najmłodszych odbiorców kultury, ich opiekunów, pedagogów. Jego celem jest twórcze spotkanie ze sztuką oparte na zasadzie współuczestnictwa i współtworzenia z wykorzystaniem pedagogiki teatralnej, a także pogłębianie u odbiorców (dzieci i dorosłych) potrzeby aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Przez 3 kolejne weekendy sierpnia Kielce staną się miejscem prezentacji uznanych spektakli polskich teatrów lalkowych, dramatycznych i niezależnych, nagradzanych na światowych festiwalach krótkometrażowych filmów dla dzieci, warsztatów przeprowadzonych w duchu nowoczesnej pedagogiki teatru oraz aktorskich czytań współczesnych sztuk teatralnych.

Weekendom przyświecać będą kolejno trzy idee/tematy: ODWAGA, BLISKOŚĆ, WRAŻLIWOŚĆ, wokół których zbudowany został program festiwalu.

Hurra! ART! to jedyny w Kielcach i województwie świętokrzyskim wakacyjny festiwal dla dzieci, rodziców i pedagogów, łączący ze sobą sztuki na najwyższym poziomie z działaniami edukacyjnymi realizowanymi w duchu nowoczesnej pedagogiki teatru.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

8.1.2017

II Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!

II Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! II Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!

Autor wpisu: Jolanta Świstak

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś"
województwo: świętokrzyskie, powiat: m. Kielce
25-304 Kielce, ul. Duża 9
sekretariat@teatrkubus.pl, 413445836, 413680293
www.teatrkubus.pl
Liczba odsłon: 877
22.06.2016