Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Inny Lublin

"Inny Lublin" to program o charakterze edukacyjno-społecznym, mający na celu budowanie solidarności i empatii z ludźmi dotkniętymi różnego rodzaju marginalizacją (min. wiek, pochodzenie, niepełnosprawność). Koncepcja programu obejmuje szereg działań umożliwiających uczestnictwo i integrację przedstawicieli różnych grup społecznych, m.in. osób starszych, cudzoziemców, osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży szkolnej. Poprzez prowadzone działania chcemy również uwrażliwiać społeczeństwo na problemy osób zagrożonych wykluczeniem.

Program "Innego Lublina" obejmuje: inicjatywy dokumentujące i ukazujące życie wybranych grup społecznych, działania edukacyjno-animacyjne podejmujące próbę wprowadzenia zmiany danego problemu społecznego, pokazy filmów, spotkania z przedstawicielami osób zagrożonych wykluczeniem, spektakle Teatru Forum oraz powstanie książki zaangażowanej społecznie podczas letniej akademii książki obrazkowej.

  1. Inicjatywy dokumentujące i prezentujące życie wybranych grup społecznych - w ramach tego bloku planujemy realizację projektów z dwiema grupami: cudzoziemcami i seniorami. Na każdą z prowadzonych inicjatyw składać się będą następujące elementy: warsztaty instruktażowe, warsztaty plastyczne/artystyczne/rękodzieła, nagrania relacji mówionych, wystawa/instalacja, książeczka, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
  2. Naprawianie świata  - działanie edukacyjno-animacyjne stanowiące próbę wprowadzenia zmiany w przestrzeni zdegradowanej ulicy Żmigród.
  3. Spotkania  - comiesięczne spotkania, których gośćmi będą wybrani przedstawiciele osób zagrożonych wykluczeniem społecznym np. cudzoziemcy, osoby niepełnosprawne, uzależnione, aktywiści działający na rzecz zmiany ich jakości życia, osoby pracujące z grupami narażonymi na wykluczenie oraz reportażyści.
  4. Teatr Forum - zaangażowana społecznie forma teatru. Spektakl będzie nie tylko wydarzeniem artystyczno-edukacyjnymi, ale także
    okazją do rozwijania umiejętności społecznych uczestników, rozwiązywania konfliktów bez użycia przemocy, radzenia sobie z życiowymi trudnościami.
  5. Letnia Akademia Książki Obrazkowej - trzytygodniowy cykl spotkań z projektantami i twórcami książek obrazkowych oraz specjalistami od myślenia wizualnego i kreatywnego pisania zakończone powstaniem książki gościnnej, budującej empatię i poruszającej wybrany problem lub zagadnienie społeczne.
     

Kontakt:
Monika Czapka
e-mail: monika.czapka@tnn.lublin.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt jest realizowany od 01.02.2016 r. do 30.12.2016 r.
 

Daty wydarzeń:

2.1.2016 - 12.6.2018 godz. 1:00

Autor wpisu: Monika Czapka

Dom Słów - Teatr NN
województwo: lubelskie, powiat: m. Lublin

http://teatrnn.pl/domslow/inny-lublin/
Liczba odsłon: 876
21.06.2016

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Piknik rodzinny "Na tropie sztuki"

Uczestnicy projektu artystycznego #natropiesztuki Małopolskiego Instytutu Teatralnego wraz z partnerami projektu: Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Stowarzyszeniem Miłośników Doliny Prądnika „Nasza Dolina” serdecznie zapraszają małych i dużych mieszkańców Gminy Wielka Wieś i okolic na rodzinny piknik ze sztuką, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lipca o godz 12:00 w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Białym Kościele (ul. Królowej Jadwigi 4).

Projekt ”Życzenia” Muzeum Etnograficznego w Krakowie - nabór badaczek i badaczy

Muzeum Etnograficzne w Krakowie rozpoczyna realizację projektu badawczego dotyczącego praktyk kulturowych związanych z życzeniami. Zaintrygowani współczesnymi wcieleniami dawnych zwyczajów, chcemy wziąć pod lupę konteksty życzeń i odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. I nie są to tylko nasze pobożne życzenia...