Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Zostań EDUinspiratorem!

Konkurs EDUinspirator stanowi uzupełnienie konkursu EDUinspiracji, które nasza Fundacja organizuje od 2011 r. EDUinspirator to konkurs, który pozwala wyróżnić osoby szczególnie aktywne na polu działalności edukacyjnej, docenić ich pracę, promować innowacyjne rozwiązania i pomysły, upowszechniać dobre praktyki. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca. 

III edycja konkursu
Hasłem przewodnim konkursu EDUinspirator jest „Inspiruj, edukuj, motywuj”. Szukamy osób działających aktywnie w dziedzinie edukacji, podejmujących nowe wyzwania i współpracujących z innymi osobami ze swojego otoczenia na rzecz rozwoju systemu edukacji.

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej wartościowych działań indywidualnych beneficjentów, szczególnie w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów projektów; promowanie działań osób, które się do pozytywnych zmian w środowisku lokalnym oraz określenie wpływu, jaki mobilność edukacyjna wywiera na rozwój zawodowy i osobisty indywidualnych beneficjentów.

Uczestnicy
W konkursie EDUinspirator pragniemy nagrodzić osoby, które działają aktywnie w obszarze edukacji, przyczyniając się do rozwoju innych osób lub wspierania rozwoju edukacji w swojej społeczności lokalnej.

Do udziału zapraszamy indywidualnych uczestników projektów edukacyjnych dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w latach 2007-2016.

Kategorie
Uczestnicy mogą zgłosić swoją kandydaturę na EDUinspiratora w ramach następujących kategorii:

 • Edukacja szkolna;
 • Szkolnictwo wyższe;
 • Edukacja zawodowa;
 • Edukacja dorosłych;
 • Edukacja pozaformalna młodzieży;
 • Kategoria specjalna: 20 lat Wolontariatu Europejskiego.

 

Kryteria oceny zgłoszeń

 • Znaczenie (Na ile trafnie działanie odpowiada na priorytety programu?; Jakie działanie ma znaczenie dla uczestnika, osób i instytucji współpracujących oraz środowiska lokalnego i polityki edukacyjnej?);
 • Działania komunikacyjne i upowszechniające rezultaty (W jaki sposób uczestnik zapewnił widoczność działania i jego rezultatów?; Jakie były najbardziej widoczne rezultaty działania?; Jaka była forma ich upowszechnienia?);
 • Wpływ i oddziaływanie (Jaki był wpływ działania na uczestnika i jego środowisko?; Czy działania były inspiracją dla innych?; Jaki to miało wpływ na rozwój zawodowy i osobisty uczestnika oraz na jego otoczenie?; Jaka była wartość osiągnieć/rezultatów i potencjał dalszego wykorzystywania?);
 • Innowacyjność (Jakie cechy działań wyróżniają je wśród innych o podobnej charakterystyce?; Czy zapewniają wartość dodaną w odniesieniu do standardowych rozwiązań?);
 • Możliwość przenoszenia rezultatów i atrakcyjność działań (W jakim zakresie wykorzystywane są osiągnięcia/rezultaty działań? Jak są one postrzeganie przez innych? Jaka jest możliwość przenoszenia lub wdrożenia działań wśród innych osób i współpracujących instytucji? Na ile rezultaty działań są trwałe?).

 

Procedura konkursowa
Aby wziąć udział w konkursie EDUinspirator, należy zgłosić swoją kandydaturę poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w systemie http://online.frse.org.pl.

Następnie eksperci z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji sprawdzą zgłoszenia pod względem formalnym i merytorycznym. W każdej z kategorii wyłonionych zostanie maksymalnie pięć osób. Otrzymają one nominację do nagrody EDUinspiratora.

Nominacje ekspertów wraz z dokumentacją przekazane zostaną Kapitule nagrody, która dokona ostatecznego wyboru laureatów.

Nagrody
Laureaci każdej kategorii konkursowej otrzymają nagrodę rzeczową oraz możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów.

Źródło: www.eduinspiracje.org.pl
Daty wydarzeń:

20.6.2016 - 30.6.2016

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-551 Warszawa, ul. Mokotowska 43
eduinspiracje@frse.org.pl, +48 22 463 10 00
www.eduinspiracje.org.pl
Liczba odsłon: 707
20.06.2016