Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Partycypacyjne diagnozy potrzeb, Piaseczno

Zachęcamy mazowieckie NGOsy do prowadzenia na swoich terenach diagnoz potrzeb małych dzieci i ich rodzin. Taka diagnoza zakończyła się na początku tego roku w Piasecznie, dlatego zapraszamy 22 czerwca 2016 roku do Piaseczna na seminarium dotyczące prowadzenia diagnoz potrzeb metodą partycypacyjną.  

Projekt „Lokalne działania NGO na rzecz małych dzieci na Mazowszu” skierowany jest do organizacji pozarządowych z Mazowsza, które kierują swoje działania na rzecz małych dzieci.

Formularz zgłoszeniowy: http://goo.gl/forms/XmJj8TPN9zw06DLK2

Podczas seminarium o swoich działaniach i sposobach na dobrą diagnozę opowiedzą różne doświadczone organizacje i instytucje, które już takie diagnozy przeprowadziły. Na spotkanie zapraszamy NGO szczególnie z terenów województwa mazowieckiego, a w szczególności z powiatów: garwolińskiego, gostynińskiego, grójeckiego, kozienickiego, nowodworskiego, m. Ostrołęki, pułtuskiego, m. Siedlce, sierpeckiego, sochaczewskiego, sokołowskiego, węgrowskiego i zwoleńskiego. Chcemy objąć zasięgiem przede wszystkim te organizacje z Mazowsza, które nie są jeszcze zrzeszone w ogólnopolskiej sieci Partnerstwa na Rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci, aby umożliwić im korzystanie z doświadczeń i wsparcia tej branżowej sieci, a tym samym wzmocnić ich potencjał w kontynuowaniu własnych przedsięwzięć w oparciu o nowo nabyte umiejętności i zdobyte kompetencje.

W ramach projektu, prócz wspomnianego sieciowania, chcemy zaoferować organizacjom, a także jednostkom samorządu terytorialnego, wzięcie udziału w dwóch seminariach dotyczących prowadzenia diagnoz lokalnych z zakresu zwiększania aktywności obywatelskiej oraz partycypacyjnego prowadzenia diagnoz potrzeb dzieci i ich rodzin, których celem jest poprawa warunków rozwoju i edukacji dzieci. Ponadto, przeprowadzimy szkolenie przygotowujące do prowadzenia lokalnej diagnozy potrzeb dzieci, z udziałem mieszkańców, przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Szkolenie poprowadzi trener/-ka z doświadczeniem w zakresie prowadzenia partycypacyjnych strategii i diagnoz. Zakres tematyczny szkolenia dotyczył będzie prowadzenia partycypacyjnych diagnoz potrzeb rodzin z małymi dziećmi, narzędzi, technik i sposobów włączania w te działania mieszkańców oraz jednostek samorządu terytorialnego. Szkolenie zakończy się przygotowaniem planu diagnozy potrzeb. Wszystkie organizacje chętne do prowadzenia diagnozy otrzymają także możliwość skorzystania z konsultacji eksperckich, podczas których będzie sposobność skonsultowania swojego planu, wsparcia pierwszego spotkania zespołu roboczego oraz przygotowania niezbędnych dokumentów.

Terminy:

Seminaria
miejsce:

  • Piaseczno (22.06.2016),
  • Ostrołęka (wrzesień 2016)

 

Szkolenie

  • termin: do końca września 2016
  • miejsce: Warszawa

 

Konsultacje eksperckie

  • termin: do końca listopada 2016 
Źródło: www.premd.org.pl
Daty wydarzeń:

22.6.2016

Federacja Partnerstwo na rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-586 Warszawa, Flory 1 lok. 8
premd@frd.org.pl, 22 881 15 8022 881 15 80
www.premd.org.pl

Miejsce wydarzenia
PiasecznoLiczba odsłon: 667
16.06.2016