Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Co nowego w Bardzo Młodej Kulturze

Operatorzy programu prowadzą w swoich regionach intensywne działania informacyjne i sieciujące. W większości województw trwają warsztaty i szkolenia dla nauczycieli i animatorów kultury, a pierwsi Operatorzy rozstrzygnęli już konkursy regrantingowe.

Bardzo Młoda Kultura wystartowała w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie operatorem programu jest Teatr Polski w Bydgoszczy. Informacje o realizowanym w ramach BMK projekcie Struktury Kultury można śledzić na stronie www.struktury-kultury.pl oraz na Facebook’u.

Trwa nabór na warsztaty dla nauczycieli i animatorów prowadzone przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku w ramach projektu Sieć kultury. Najbliższe warsztaty odbędą się w Słupsku w dniach 18-19 czerwca.

Do końca czerwca można nadsyłać zgłoszenia w konkursie grantowym na realizację przedsięwzięcia edukacyjno-animacyjnego organizowanym przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Projekty konkursowe można zgłaszać za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie projektu www.koalicjekultury.pl

Operator programu w województwie opolskim – Muzeum Śląska Opolskiego ogłosiło nabór na warsztaty oraz czerwcowy harmonogram spotkań informacyjno-sieciujących. Spotkania są organizowane na terenie całego województwa opolskiego. Najbliższe odbędzie się 17 czerwca w Białej.

Operator programu na Podlasiu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku rozpoczyna serię spotkań Dyskusyjnego Forum Kultury, którego ideą jest nawiązanie współpracy pomiędzy partnerami z różnych sektorów i terenów województwa podlaskiego. Pierwsze spotkanie DFK odbędzie się 16 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury. Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury i edukacji z całego województwa wspólnie zastanowią się, jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy podmiotami z różnych części regionu.

Zakończył się stacjonarny cykl warsztatowy w projekcie Kultura Tędy, realizowanym przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Uczestnicy warsztatów do końca wakacji będą pogłębiać swoją wiedzę na kursach e-learningowych, by we wrześniu wziąć udział w konkursie regrantingowym.

Pierwsze konkursy zostały już rozstrzygnięte – wyłoniono projekty edukacyjno-animacyjne, które będą realizowane w województwie dolnośląskim i małopolskim

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

1.6.2016 - 30.6.2016

Narodowe Centrum Kultury
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
01-231 Warszawa, ul. Płocka 13
jsmolinska@nck.pl
www.nck.pl
Liczba odsłon: 1489
17.06.2016