Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs grantowy w łódzkiem – konsultacje

Co jest kosztem kwalifikowanym, a co nie? Czy w ramach projektu można zorganizować koncert, albo kupić buty dla mażoretek? Na te i inne pytania osób zainteresowanych udziałem w konkursie grantowym Koalicji Kultury odpowiedzą specjaliści Muzeum Sztuki na spotkaniach w najbliższy czwartek - 23 czerwca w Łodzi.

Konkurs grantowy Koalicji kultury to propozycja dla wszystkich, którzy mają pomysł na projekt realizowany na terenie województwa łódzkiego. Jego głównym celem jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Konkurs zakłada przyznanie w 2016 roku minimalnie 9 równorzędnych nagród, którymi będzie realizacja zwycięskich projektów we współpracy z organizatorem. Tegoroczny budżet to 90 000 złotych, a na wsparcie pojedynczego projektu przeznaczone zostanie maksymalnie 10 000 złotych netto. Nabór wniosków prowadzi Muzeum Sztuki w Łodzi, operator regionalny programu Bardzo Młoda Kultura.

Kto? Na co?
Do udziału w konkursie mogą przystąpić osoby fizyczne, podmioty sektora publicznego oraz organizacje pozarządowe, prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną w województwie łódzkim. Najważniejsze jest, żeby projekt z zakresu edukacji i animacji kulturowej opierał się na partnerskiej współpracy między sektorem oświaty i kultury. Tak więc koalicję konkursową na rzecz projektu mogą zawiązać na przykład: dom kultury i gimnazjum, muzeum i grupa nauczycieli, niezależny animator i szkoła podstawowa. Zasady konkursowe są proste, a regulamin  znaleźć można na stronie internetowej projektu.

Wszelkie wątpliwości dotyczące kosztów kwalifikowanych, sposobu wypełnienia formularza, partnerstwa stworzonego na rzecz projektu czy rozliczenia organizatorzy konkursu rozwieją w czasie konsultacji. Spotkania informacyjne odbędą się w biurze projektu Koalicje Kultury, mieszczącym się w Muzeum Sztuki w Łodzi ms2, przy ul. Ogrodowa 19 (II piętro, wejście służbowe od strony ulicy Ogrodowej) w czwartek  – 23 czerwca w godzinach  10.00-16.00.

Wybierze jury
Organizatorem konkursu jest Muzeum Sztuki w Łodzi  natomiast oceną wniosków zajmie się niezależne, zewnętrzne jury. W jego skład wchodzą specjaliści na co dzień niezwiązani z województwem łódzkim: Justyna Czarnota, edukatorka teatralna (Warszawa), Marcin Koziński, historyk i muzealnik (Białystok), Magdalena Kreis, twórczyni warsztatów, mediatorka sztuki, animatorka kultury (Wrocław), Karolina Sikorska, kulturoznawczyni i badaczka (Poznań) oraz Mirosław Skrzypczyk społecznik, organizator m.in. Szczekocińskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej. Komisja konkursowa oceni projekty między innymi pod kątem ich oryginalności i kreatywności ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane. Co ważne, od beneficjenta nie jest wymagany wkład własny do projektu.

Kalendarz konkursu
Nabór aplikacji trwa do 30 czerwca 2016 roku. Uczestnicy konkursu składają koncepcję projektu na przedsięwzięcie edukacyjno-animacyjne na formularzu, który pobrać można na oficjalnej stronie programu www.koalicjekultury.pl. Wypełniony formularz zapisany w formacie pdf, należy przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs@koalicjekultury.pl. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 15 lipca 2016 roku, również na oficjalnej stronie programu. Autorzy najlepszych projektów podpiszą z organizatorem umowę o współpracy, określającą szczegółowe zasady finansowania i rozliczenia projektu. Nagrodzone projekty muszą zostać zrealizowane i rozliczone do 30 października 2016.

Koalicje kultury to regionalna odsłona ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Operatorem projektu w województwie łódzkim jest Muzeum Sztuki w Łodzi, którego propozycję programową NCK uznało za najlepszą.

Źródło: www.koalicjekultury.pl
Daty wydarzeń:

17.6.2016

24.6.2016

Autor wpisu: Koalicje Kultury

Muzeum Sztuki w Łodzi ms2
województwo: łódzkie
91-065 Łódź, ul. Ogrodowa 19
biuro@koalicjekultury.pl, 665 170 025
www.koalicjekultury.pl
Liczba odsłon: 1111
14.06.2016