Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Bajkowe Melodie- projekt interatywnych koncertów symfonicznych dla dzieci

Z początkiem czerwca zakończyła się siódma edycja „Bajkowych melodii” – serii interaktywnych koncertów dla najmłodszych organizowanych w różnych miejscowościach Małopolski. Tylko w tym roku zorganizowano koncerty w następujących miejscach: 30 maja - Miejski Ośrodek Kultury w Rabce Zdroju, 31 maja – Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, 1 czerwca  - Dom Kultury w Wolbromiu, 2 czerwca- Myślenicki Dom kultury, 3 czerwca- Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach

Cel projektu

Spotkania z muzyką klasyczną w ramach projektu „Interaktywne koncerty symfoniczne dla dzieci Bajkowe Melodie” to rozrywka i zabawa na najwyższym poziomie i w mistrzowskim wykonaniu. Utwory z takich bajek i filmów jak „Król Lew”, „Pocahontas”, „Smerfy” i wiele innych wykonywali profesjonalni wokaliści w asyście Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz zespołu jazzowego pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Celem projektu było zapewnienie młodej publiczności kontaktu z muzyką poważną, w przystępny i odpowiedni dla młodego słuchacza sposób. 

Metody

Cykl zakłada interaktywność oraz czynny udział widowni (dzieci w wieku do 12 lat) w przebieg koncertu. Dzieci nie tyko słuchają, ale również śpiewają, mogą tańczyć i okazywać swobodnie swoje emocje. Inspiracją dla projektu stały się „Poranki Bernsteina”- cykl edukacyjny prowadzonym przez Leonarda Bernsteina z Filharmonią Nowojorską.

Efekty

Efektem projektu jest wzrost aktywnego uczestnictwa w przystępnej dla młodych odbiorców formie oraz walorów kultury wysokiej dostosowanej do poziomu percepcji słuchaczy. Projekt „Bajkowe Melodie” w latach 2013-2015 odwiedził 15 miejscowości i dotarł do 9000 dzieci.  Same koncerty zaś mają sześcioletnią tradycję, począwszy od 2011 roku.

Finansowanie

W minionej edycji koncerty odbyły się pod honorowym patronatem Jerzego Fedorowicza, Senatora RP, zaś cały projekt realizowany od 2013 roku  jest przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Małopolskiego.

Czego unikać?

Projekt Bajkowe Melodie jest realizowany rokrocznie od 2011 roku, przy czym korzysta ze sprawdzonej formuły „Poranków Bernsteina”, które stały się bezpośrednią inspiracją i wzorem. Doświadczenie organizatorów i artystów pozwoliło na stworzenie projektu ponadczasowego i prezentującego wysoki poziom.

Organizator

Organizatorem wydarzeń jest krakowska Fundacja Bielecki Art powstała w 2009 roku by wspierać młodych artystów oraz promować muzykę poważną.

Współpraca

Fundacja poprzez cykl koncertów zrealizowanych w trakcie projektu „Bajkowe Melodie” nawiązała współpracę z utalentowanymi artystami Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, zespołem jazzowym pod batutą Sebastiana Perłowskiego oraz zdolnymi wokalistami.

 

 

Daty wydarzeń:

14.3.2016 - 30.11.2016

Bajkowe Melodie- projekt interatywnych koncertów symfonicznych dla dzieci
Autor zdjęć: Agnieszka Skotniczna

Bajkowe Melodie- projekt interatywnych koncertów symfonicznych dla dzieci Bajkowe Melodie- projekt interatywnych koncertów symfonicznych dla dzieci
Bajkowe Melodie- edycja 2016

Bajkowe Melodie- edycja 2016 Bajkowe Melodie- edycja 2016 Bajkowe Melodie- edycja 2016

Autor wpisu: Ewa Pietrzyk

Fundacja Bielecki Art
województwo: małopolskie
31-231, Kraków, ul. Bociana 6
fundacja@bieleckiart.pl, 12 616 41 96
www.bieleckiart.pl

Miejsce wydarzenia
Małopolska
województwo: małopolskie


Bez tytułu
Liczba odsłon: 894
07.06.2016