Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Inspiruj się miastem. Graffiti Jam, street photo i breake dance - trwa nabór

Chcesz wziąć udział we wspólnym tworzeniu sztuki na ulicy, zrobić oryginalną wystawę ze swoich zdjęć w uczęszczanym miejscu lub namalować graffiti albo pobawić się słowem wspólnie z fotografem, a potem zobaczyć efekty w nocy na ścianie budynku? M4 #SztukaWyrazu jest dla Ciebie!

Trwa nabór uczestników do 10 edycji „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce #SZTUKAWYRAZU”, projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne JARTE w Mielcu. Chętnych zapraszamy na stronę www.m4.mielec.pl - tam wystarczy wypełnić formularz. Trzeba zgłosić się jak najszybciej, bo pierwsze spotkania odbędą się w połowie czerwca.


Fotografia i słowo

Ci, którzy będą chcieli pokazać swoje zdjęcia na nietypowej wystawie plenerowej, a wcześniej popracować pod okiem Michała Łuczaka, fotografa ze Sputnik Photos, dokumentalisty i autora ciekawych projektów, powinni wysłać swoje zgłoszenie. Ta część M4 potrwa najdłużej, ponieważ uczestnicy będą mieli półtora miesiąca na wykonanie zdjęć i współpracę z drugą osobą, piszącą o mieście, o ludziach i inspirującą się miastem. W tym działaniu trwa nabór także dla osób, które piszą i ciekawym dla nich może być współpraca z fotografem, polegająca na wymianie artystycznej i wzajemnym inspirowaniu się. Pierwsze warsztaty z Łuczakiem odbędą się w połowie lipca, kolejne w połowie sierpnia, a 9 września projekt zakończy wernisaż wspólnej wystawy zdjęć.


Chcesz namalować graffiti?

Na graffiti jam praktycznie nie ma już miejsca. Trwają prace nad ostatnimi projektami. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się, czy się zgłosić, to jest ostatni moment.

Uczestnicy będą pracowali pod okiem Artura Steca, znanego w środowisku street artu jako LESER. To znany autor graffiti, pracujący w Polsce i za granicą. Gościem na imprezie będzie również Arkadiusz Adrejkow, malarz i graficiarz. Namaluje swój mural, ale wesprze także uczestników jamu.

Razem z uczestnikami stworzą graffiti w centrum Mielca o długości ponad 230 metrów! Tematem jest "Sztuka wyrazu". Impreza odbędzie się w dniach 2-3 lipca w okolicach dworca.
 

Tańcz!

M4 DANCE CUP to zawody dla tancerzy, ekip bboy i girls z Podkarpacia i z całej Polski! Trwa nabór na stronie M4. Odbędą się 9 lipca 2016 r. na zasadzie Fair Play w systemie pucharowym 2vs2. W eliminacjach z 16 ekip dwuosobowych wyłonione będzie 8, które walczyć będą o pierwsze miejsce. Pula nagród to 2600 zł.

Zawody odbędą się w fantastycznym miejscu w Mielcu: na Górce Cyranowskiej. To miejsce cieszące się popularnością wśród mieszkańców miasta – dzieci mają tam dużą zjeżdżalnię, istnieje naturalny amfiteatr z odkrytą sceną, dużo jest osób spacerujących i siedzących na ławkach.

Tancerzy oceniać będą Bboy Beeski Piotr Kania, Bboy ChuChu Paweł Kątny i Bboy Mefo Mateusz Godlewski, a zagra DJ Piotras.

 

Wejdź na stronę www.jarte.org/m4/zapisz-sie/ i zgłoś się, wypełniając formularz.

 

10 edycja „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce #SZTUKAWYRAZU” jest dofinansowana z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podkarpackiego oraz 1% podatku uzyskanego przez Stowarzyszenie Kulturalne JARTE.

Odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Mielca.

Patronami medialnymi są:
Narodowe Centrum Kultury | Platforma Kultury, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Flava Dance Magazine, Gazeta Wyborcza Rzeszów, Radio Leliwa, Korso Tygodnik Regionalny, Fakty Mieleckie, Break.pl, Wyborcza.pl Rzeszów, Hej Mielec.

Sponsorzy:
PlanetGraf, Zakład Poligraficzny Zdzisława Gajek, MCDESIGN

Daty wydarzeń:

6.6.2016

M4 #SztukaWyrazu

M4 #SztukaWyrazu M4 #SztukaWyrazu M4 #SztukaWyrazu M4 #SztukaWyrazu M4 #SztukaWyrazu M4 #SztukaWyrazu

Autor wpisu: Kinga Bielec

STOWARZYSZENIE KULTURALNE JARTE
województwo: podkarpackie
39-300 Mielec, UL. Dworcowa 10/13
jarte@jarte.org, 601 050 954
www.m4.mielec.pl

Miejsce wydarzenia
województwo: podkarpackie


Liczba odsłon: 901
07.06.2016