Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Jak zaplanować, napisać i zrealizować projekt międzynarodowy, Opole

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach i doradztwie dotyczącym planowania, pisania i realizowania projektów międzynarodowych. Uczestnicy dowiedzą się też jak i z jakich źródeł można pozyskiwać dofinansowania na realizację ich projektów. Przy pomocy doradców stworzą kompletny projekt w postaci wniosku o dofinansowanie. Warsztaty odbędą się w Opolu w dniach 27-29 czerwca 2016.

Celem warsztatów jest przekazanie podstawowej wiedzy i nabycie umiejętności związanych z planowaniem i realizacją partnerskich projektów międzynarodowych oraz pozyskiwaniem na nie dofinansowań.

Kogo zapraszamy?

Członków, pracowników, współpracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych, planujących realizację projektów międzynarodowych, z terenu całej Polski.

Warsztaty odbędą się w 5 różnych lokalizacjach. Na początek zapraszamy do Opola.

Ramowy program warsztatów:

1. Dzień 1: Przygotowanie do pracy w projekcie międzynarodowym:

Moduł 1.
Planowanie projektu: analiza potrzeb klientów i innych interesariuszy organizacji; analiza zasobów (materialnych, organizacyjnych, personalnych) organizacji; określenie problemu do rozwiązania i celów projektu.

Moduł 2.
Planowanie projektu: Zadania, budżet, harmonogram, zespół, ryzyka, zarządzanie, monitoring i ewaluacja.

Moduł 3.
Planowanie, inicjowanie i budowania partnerstw i współpracy w projektach międzynarodowych. Wybór partnera/ partnerów do projektu. Rola lidera partnerstwa.

Moduł 4.
Jak napisać dobrą, spójną i atrakcyjną propozycję projektową w odpowiedzi na konkurs projektów - wskazówki dotyczące opracowywanie wniosku o dofinansowanie.

Dzień 2. Realizacja projektu międzynarodowego.

Moduł 5.
Skuteczna realizacja partnerskich projektów międzynarodowych. Przygotowanie do pracy w projekcie. Strategia realizacji.

Moduł 6.
Aspekty formalne zarzadzania projektem: metody, narzędzia, procedury, dokumentacja, sposoby działania.

Moduł 7.
Organizacja i zarządzanie pracą zespołu w projekcie międzynarodowym: skuteczna komunikacja i przepływ informacji w partnerstwie międzynarodowym; różnice międzykulturowe, konflikt, motywowanie.

Moduł 8
Przygotowanie organizacji do podejmowania przedsięwzięć międzynarodowych: rozwój organizacji pozarządowej jako projekt. Strategia rozwoju organizacji.

Moduł 9.
Formalno-prawne aspekty współpracy partnerskiej; rodzaje partnerstw; korzyści i wyzwania współpracy; umowa partnerska.

Dzień 3. Możliwości dofinansowania międzynarodowych projektów partnerskich.

Moduł 10.
Możliwości pozyskiwania dofinansowania na realizacje projektów międzynarodowych:  m.in. Erasmus+,  Kreatywna Europa, Europa dla Obywateli, Fundusz Wyszehradzki.

Moduł 11.
Możliwości pozyskiwania dofinansowania na realizacje projektów międzynarodowych:, RITA, Programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej (PL-Cz, Pl-Sk), możliwości realizowania działań międzynarodowych w ramach POWER, programy dotacyjne prywatnych organizacji międzynarodowych.

Moduł 12.
Prezentacja innowacyjnej w skali Polski metody diagnozy problemów społecznych i wypracowywania och rozwiązań: Strukturyzowany Dialog Demokratyczny. Studium przypadku.

Szczegółowy plan warsztatów w załączeniu.

 

Termin i miejsce warsztatów:

Opole, 27 – 29 czerwca 2016 r.

W sumie odbędzie się 5 warsztatów. Planowane lokalizacje to: Bielsko-Biała (woj. śląskie - zrealizowano), Tarnów (woj. małopolskie), Poznań (woj. wielkopolskie), Łódź (woj. łódzkie) i Lublin (woj. lubelskie).

Warsztaty mogą odbyć się również w innych miastach i/lub województwach, na terenie całej Polski, pod warunkiem zebrania grupy warsztatowej min. 12 osób z min. 6 organizacji spełniających kryteria udziału w projekcie. Co oznacza, że te warsztaty mogą się odbyć u Was – we wspólnie ustalonym terminie i miejscu.

Jak się zapisać?

Wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: faie@fundacjaaie.eu lub pocztą tradycyjna na adres organizatora. Formularz znajduje się w załączniku do tego ogłoszenia oraz  tutaj: www.fundacjaaie.eu

Formularz zgłoszeniowy oraz program warsztatów w załączeniu oraz na: www.fundacjaaie.eu

Pytania? Prosimy pisać: faie@fundacjaaie.eu lub telefonować: 511 551 439 – odpowiemy.

Zapraszamy!

 

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wiemy czego chcemy. Sieć realizatorów projektów międzynarodowych”, dofinansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 

Źródło: www.fundacjaaie.eu
Daty wydarzeń:

27.6.2016 - 29.6.2016

Autor wpisu: Aga Dadak

Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych
43-300, Bielsko-Biała, Ul. Ukryta 14
faie@fundacjaaie.eu, 511 551 439
www.fundacjaaie.eu

Miejsce wydarzenia
Opole
województwo: opolskie


2016_Formularz_zgoszeniowy_Wiemy_czego_chcemy_FIO
Liczba odsłon: 649
07.06.2016