Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„Kandinsky. Wariacje" - laboratorium taneczne, Warszawa

„Kandinsky. Wariacje” to otwarte dla wszystkich zainteresowanych laboratorium taneczne. Motywem przewodnim będzie relacja taniec-obraz oraz choreografia jako działanie wizualne. Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będzie malarstwo Kandinskiego – przede wszystkim dwa cykle jego autorstwa „Improwizacja” oraz „Kompozycja”. Szkolenie odbędzie się 4 czerwca w Warszawie.

Realizując konkretne zadania i ćwiczenia będziemy badać w jaki sposób „obraz” może być wykorzystywany w procesie tworzenia choreografii i w pracy nad dramaturgią ruchu. Będziemy szukać powiązań traktując taniec jako rodzaj „obrazu” oraz „obraz” jako źródło inspiracji, dopełnienie czy komentarz do działań tanecznych.

Poznamy różne style improwizacji (m.in. improwizacja na założeniach, strukturalna, konceptualna) oraz możliwości tworzenia kompozycji, skupiając się na  relacjach między ciałem, przestrzenią i czasem. Poprzez praktykę będziemy zastanawiać się czym jest kompozycja dynamiczna i statyczna w choreografii, czym jest „obraz” jako proces oraz testować różne strategie patrzenia i widzenia.

Kiedy:

4 czerwca (sobota) w godz.12.00 – 20.00

Miejsce: 

TEATR ACADEMIA, ul. 11 Listopada 22, Warszawa

http://www.teatracademia.eu

https://www.facebook.com/teatracademiapl

 

Koncepcja i prowadzenie:

Małgorzata Gajdemska

Tancerka, choreografka, performerka i animatorka kultury. Absolwentka Choreografii Scenicznej (specjalizacja taniec współczesny) w krakowskiej Artystycznej Alternatywie oraz kursu instruktorskiego „Improwizacja ruchu i symbolika ciała” w Instytucie Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (Niemcy). Ukończyłam szkolenia z Analizy Ruchu wg Labana (ang. LMA - Laban Movement Analysis) w Laban Centre (Londyn) i z notacji tańca (kinetografia) w Instytucie Choreologii (Poznań) oraz liczne kursy z zakresu aktorstwa, tańca, choreografii, arteterapii, pracy z grupą. Współpracowałam m.in. z grupą Poste Restante (Sztokholm), grupą Rimini Protokoll (Berlin), Teatrem Plavo Pozoriste (Belgrad) oraz uczestniczyłam w interdyscyplinarnym programie dla artystów "The Field" w Tanzfabrik (Berlin). W latach 2012-2015 związana z Fundacją Artystyczną PERFORM. Współpracowałam także ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy Stop-Klatka, Teatrem Dramatycznym  i Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Współtworzę Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero.

Na stałe mieszkam i pracuję w Berlinie (współpraca z Tanzfabrik Berlin, K77 Studio oraz Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz). W pracy tanecznej i choreograficznej korzystam m.in. z techniki tańca współczesnego, ruchu autentycznego, systemu LMA, techniki CI  i innych technik improwizacyjnych. Pracuję jako niezależna artystka oraz prowadzę autorskie warsztaty w obszarze teatru, tańca i szeroko rozumianej pracy z ruchem. Obecnie swoje twórcze zainteresowania skupiam na relacji między tańcem a sztukami wizualnymi oraz na wizualnych aspektach praktyk choreograficznych.

Udział:

80 PLN

Informacje i zgłoszenia:

malgorzata.gajdemska@gmail.com

0 695-763-008

Źródło: www.teatracademia.eu
Daty wydarzeń:

4.6.2016

Autor wpisu: Małgorzata Gajdemska

Teatr Academia
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa, ul. 11 Listopada 22
malgorzata.gajdemska@gmail.com, +48 695 763 008
www.teatracademia.eu
Liczba odsłon: 628
03.06.2016