Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

TaKeTina czyli rytmy świata

Warsztaty rytmiczne TaKeTiny w ramach projektu Ucho w wodzie. Ucho w Wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej to multidyscyplinarny projekt o charakterze artystyczno-społecznym, eksplorujący audiosferę Wyspy Sobieszewskiej. W ramach działań przewidzianych w programie projektu odbędą się warsztaty z udziałem artystów, spacery dźwiękowe, tworzenie rzeźb kinetycznych, wystawy i dźwiękowe instalacje site-specific.

Efekty kilkumiesięcznych prac zostaną zaprezentowane w sierpniu podczas „Festiwalu Instalacji Lirycznych -  Liryka dla dzieci” organizowanego przez Wyspę Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz w formie mapy dźwiękowej dostępnej na stronie internetowej www.uchowwodzie.wordpress.com.


20-21.06.2016 odbędą się warsztaty rytmiczne metodą: TaKeTiny.

Warsztat poprowadzi Jowan Czerkas oraz Krzysztof Topolski.

Czym jest TaKeTiNa® ?

TaKeTiNa® jest procesem aktywującym potencjał ludzki i muzyczny poprzez rytm. Jest drogą w której edukacja muzyczna jest ściśle powiązana z rozwojem osobistym. TaKeTiNa® umożliwia ‘wejście’ w rytm w możliwie najbardziej naturalny sposób prowadząc bezpośrednio do doznań rytmicznych archetypów, która istnieją w nas i otaczającym nas świecie. Poprzez synchronizację rytmu prostych kroków, klaskania i śpiewu w TaKeTiNie® ciało staje wielopoziomowym, wielorytmicznym i wielogłosowym instrumentem muzycznym, co czyni przeżycie rytmu bardziej intensywnym bezpośrednim. TaKeTiNa® została stworzona przez austriackiego muzyka, kompozytora oraz pedagoga rytmu Reinharda Flatischlera i stosowana jest w praktyce od ponad 40 lat. Zakłada on, że każdy człowiek ma talent rytmiczny, który efektywnie można odkryc oraz rozwijać poprzez TaKeTiNę.

Godziny warsztatów: 10- 12.30

Spotkanie odbywać się będzie na Wyspie Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu: „Ucho w wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej.”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na podanych adresach:

https://uchowwodzie.wordpress.com/

www://facebook/uchowwodzie/


 

Ucho w wodzie, czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej
Autor zdjęć: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ucho w wodzie, czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej

Autor wpisu: Żaneta Sarnecka

Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka
województwo: kujawsko-pomorskie
87-100 Toruń, Przy Rynku Wełnianym 3/9
sztukacieszuka@gmail.com
Liczba odsłon: 808
01.06.2016