Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kącik Kultury - Kaj jest miejsce animatora kultury?

Na wstępnie – dlaczego „kaj” a nie „gdzie”? Choć te dwa słowa – jedno gwarowe, drugie potocznie używane – są jednoznaczne, to coś tknęło mnie na wybranie „kaj”. Być może wydaje mi się bliższe do quo, a to znów zbliża nas do znanego nam wszystkim Quo Vadis… Quo Vadis, Kulturo. Quo Vadis, Animatorze.

Ciągła podróż jest w moim uznaniu jednym z wyznaczników animacji. I myślę tutaj nie o fizycznym chodzeniu z punktu a do punktu b, a o metafizycznej wędrówce w głąb siebie. Gdyż ta nasza duchowa droga, drogi animatorze, ma największe znaczenie w okrywaniu naszego miejsca. Zadając sobie pytanie – Kaj jest miejsce animatora kultury? Odpowiedziałem sobie w duchu, tam gdzie Cię nie chcą. I może w tym jest klucz, że gdy znajdziemy miejsce w którym będziemy się czuli dobrze to powinna włączyć nam się czerwona lampka i od razu powinniśmy iść dalej. Być może się mylę… 

Myślę sobie jednak, że nasza filmowa podróż będzie chwilowym postojem przed kolejną wędrówką.

Życzę Ci miłego oglądania kolejnego odcinka Kącika Kultury z serii Tożsamość.

Pozdrawiam serdecznie!
Patryk Kuś - animator kultury

Kącik kultury to seria krótkich filmów-wywiadów z animatorami kultury odpowiadający na nurtujące pytania dotyczące pracy, animacji i życia. Składa się z 6 cykli: tożsamość, wartości, planowanie działań, inspiracje, historie życiowe, rady od animatorów.

 

Każdemu z tych tematów poświęcimy miesiąc na Platformie Kultury. Co tydzień w newsletterze i na portalu udostępnimy nowy odcinek. 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

1.6.2016

Patryk Kuś, Michał Zieliński
Fundacja My Evergreen, 2015
Liczba odsłon: 1754
03.06.2016