Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Koalicje Kultury - edukacja i animacja kulturowa w woj. łódzkim

Masz pomysł na projekt łączący zagadnienia edukacji i animacji kulturowej? Pracujesz na terenie województwa łódzkiego i masz tu partnerów, których możesz zaprosić do współpracy? Przyłącz się do Koalicji kultury. Muzeum Sztuki w Łodzi, operator regionalny programu Bardzo Młoda Kultura rozpoczyna nabór wniosków do konkursu grantowego dla edukatorów i animatorów kultury.

Koalicje kultury przechodzą do kolejnego etapu. Po serii szkoleń przygotowanych przez Muzeum Sztuki w Łodzi i partnerów w regionie, przyszedł czas na konkurs grantowy. Jego głównym celem jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej. Konkurs zakłada przyznanie w 2016 roku minimalnie 9 równorzędnych nagród, przy czym nagrodą tą jest realizacja projektu z zakresu edukacji i animacji kulturowej we współpracy z organizatorem.

Tegoroczny budżet to 90 000 złotych, a na wsparcie pojedynczego projektu przeznaczone zostanie maksymalnie 10 000 złotych netto.

Kto? Na co?

Do udziału w konkursie mogą przystąpić osoby fizyczne, podmioty sektora publicznego oraz organizacje pozarządowe, prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną w województwie łódzkim. Najważniejsze jest, żeby projekt z zakresu edukacji i animacji kulturowej opierał się na partnerskiej współpracy między sektorem oświaty i kultury. Tak więc koalicję konkursową na rzecz projektu mogą zawiązać na przykład: dom kultury i gimnazjum, muzeum i grupa nauczycieli, niezależny animator i szkoła podstawowa.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Sztuki w Łodzi i to do niego drogą elektroniczną należy przesyłać zgłoszenia, ale oceną wniosków zajmie się niezależne, zewnętrzne jury. W jego skład wchodzą specjaliści na co dzień niezwiązani z województwem łódzkim: Justyna Czarnota, edukatorka teatralna (Warszawa), Marcin Koziński, historyk i muzealnik (Białystok), Magdalena Kreis, designerka i mediatorka sztuki, Warszawa, Wrocław) Sikorska, kulturoznawczyni i badaczka (Poznań) oraz Mirosław Skrzypczyk społecznik, organizator m.in. Szczekocińskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej. Komisja konkursowa oceni projekty między innymi pod kątem ich oryginalności i kreatywności ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane. Co ważne, od beneficjenta nie jest wymagany wkład własny do projektu.

Kalendarz konkursu

Nabór aplikacji trwa od 1 do 30 czerwca 2016 roku. Uczestnicy konkursu składają koncepcję projektu na przedsięwzięcie edukacyjno-animacyjne na formularzu, który pobrać można na oficjalnej stronie programu www.koalicjekultury.pl (począwszy od 1 czerwca). Wypełniony formularz zapisany w formacie pdf, należy przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs@koalicjekultury.pl. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 15 lipca 2016 roku, również na oficjalnej stronie programu.

Autorzy najlepszych projektów podpiszą z organizatorem umowę o współpracy, określającą szczegółowe zasady finansowania i rozliczenia projektu. Nagrodzone projekty muszą zostać zrealizowane i rozliczone do 30 października 2016.

Koalicje kultury to regionalna odsłona ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Operatorem projektu w województwie łódzkim jest Muzeum Sztuki w Łodzi, którego propozycję programową NCK uznało za najlepszą.

Źródło: www.koalicjekultury.pl
Daty wydarzeń:

1.6.2016 - 30.6.2016

Autor wpisu: Koalicje Kultury

Muzeum Sztuki w Łodzi
90-734 , Łódź, Więckowskiego 36
biuro@koalicjekultury.pl
www.koalicjekultury.pl
Liczba odsłon: 2068
30.05.2016