Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Warsztaty teatru materii ożywionej dla dorosłych, Centawa

Materia Theatre serdecznie zaprasza na warsztaty teatru materii ożywionej w malowniczych okolicznościach wiejskich w dniach 15-17 lipca. Warsztaty odbędą sie w Centawie - 35 km od Gliwic. Podczas warsztatów postaramy się przedstawić różne techniki teatru materii ożywionej: lalka, materia, przedmioty. Limit uczestników to tylko 8 osób.

Termin: 15 – 17 lipca 2016

Miejsce warsztatów: Centawa (woj. opolskie) – 35 km od Gliwic, 45 km od Opola; dojazd PKP do stacji Błotnica Strzelecka (odbiór samochodem z dworca albo pieszo przez las ok. 3 km)

Program:

Podczas warsztatów postaramy się poznać różne techniki teatru materii ożywionej: lalki, materia, przedmioty. Praca obejmować będzie tworzenie przez uczestników własnych form lalkowych z dostępnych materiałów (papier, glina, drewno etc.) i ich sceniczne wykorzystanie w postaci wspólnego i indywidualnego tworzenia krótkich scenek/etiud teatralnych, a także propozycje wykorzystania technik teatralnych w pracy z dziećmi i młodzieżą, włączając w to wybrane techniki pedagogiki zabawy (Klanza). W trakcie zajęć będziemy również sprawdzać swoje umiejętności w pracy rzeźbiarskiej z gliną.


Prowadzący:

Dominik Gąsowski - lalkarz, rzemieślnik, animator, muzyk, członek PSPiA Klanza w Lublinie, który uczył się m.in. od: Iwony Głowińskiej-Denton (Polska), Ewa Benesz (Polska), Ilir Dragovoja (Albania), Jagdish Bhatt (Indie), Adam Walny (Polska), Tadeusz Wierzbicki (Polska), Stanisław Pietrusa (Polska), Vladimir Zakharov (Rosja). Twórca autorskich spektakli, performance'ów, warsztatów, scenografii, lalek teatralnych, muzyki oraz indywidualnych zamówień. Współpracował m.in. z "Fundacją Furu" (Warszawa), Teatrem "Nikoli" (Kraków), "Klinika Lalek" (Wolimierz), "Uniater" (Poczdam, Niemcy), "Kollektiv - ulica postępu" (Polska/Austria).

Mariia Gąsowska - lalkarka, rzemieślnik, animator, psycholog. W 2010 roku ukończyła Psychologię w Instytucie Nauk Socjologicznych i Społecznych (FESTU Khabarovsk). W latach 2010-2013 pracowała w Chabarowskim Teatrze Lalek (Rosja). W 2016 roku ukończyła Wydział Lalkarski (kurs pod kierunkiem T.R. Stavisky i A.Y. Stavisky) w Państwowej Akademii Artystycznej w St. Petersburgu (Rosja). W latach 2013-2015 dołączyła do teatru "2-ky" Vladimira Zakharova (Rosja). Ponadto jest nauczycielem jogi i praktykiem psychologii. Pracowała również w chabarowskiej pomocy społecznej i z domami dziecka.

Stanisław Pietrusa - urodzony w 1945 r., ukończył Liceum Technik Plastycznych im. A, Kenara w Zakopanem, a następnie Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (dyplom w 1971 roku). Rzeźbiarz, medalier, autor wielu realizacji rzeźb plenerowych. Udział w kilkudziesięciu wystawach rzeźby i medali w kraju i zagranicą. Wielokrotnie nagradzany i odznaczony, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, czy srebrną i złotą odznaką "Opieka nad zabytkami". Długoletni nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach.

Czas pracy:

piątek – 16:00 do 21:00
sobota – 10:00 do 14:00 i 17:00 do 21:00
niedziela – 10:00 do 17:00

Cena: 200 PLN – w cenę warsztatów wliczone są materiały; cena nie zawiera noclegów i wyżywienia. Istnieje możliwość nocowania w miejscu pracy!

Zapisy i więcej informacji można uzyskać poprzez e-mail: dominikgasowski@gmail.com lub telefonicznie 799-125-022.
Warunkiem udziału w warsztatach jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 50 PLN do dnia 12 lipca 2016 (w przypadku odwołania warsztatów zaliczka zostanie zwrócona).

Maksymalna liczba uczestników: 8 osób.

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość wydłużenia czasu pracy warsztatowej (przed lub po) wedle indywidualnych oczekiwań oraz możliwości prowadzących. Ponadto w czasie wolnym możliwe, są przejażdżki konne w terenie pod okiem instruktora.


Więcej informacji:

materiatheatre.blogspot.com
facebook.com/materiatheatre

Źródło: www.materiatheatre.blogspot.com
Daty wydarzeń:

15.7.2016 - 17.7.2016

Autor wpisu: Dominik Gąsowski

MATERIA theatre
województwo: opolskie
47-134, Piaskowa 6
dominikgasowski@gmail.com, 799125022
www.materiatheatre.blogspot.com

Miejsce wydarzenia
Centawa
województwo: opolskie
47-134

Liczba odsłon: 655
30.05.2016