Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

E-LAB DT: Jak chronić „wolną wolę" w Internecie? Edukacja medialna i profilaktyka, Gdańsk

Miasto Gdańsk, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacja Citizen Project, Ezzev Foundation oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w sesji warsztatowo-szkoleniowej E-LAB DT: pt. „Jak chronić wolną wolę w Internecie? Edukacja medialna i profilaktyka”, która odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2016 roku w godz. 9.30 – 14.00 w siedzibie GWSH, w Gdańsku. Zapraszamy studentów, absolwentów, nauczycieli, pedagogów, edukatorów, psychologów, rodziców i innych zainteresowanych.

Sesja warsztatowo - szkoleniowa E-LAB DT: „Jak chronić wolną wolę w Internecie? Edukacja medialna i profilaktyka”

Zapraszamy studentów, absolwentów, nauczycieli, pedagogów, edukatorów, psychologów, rodziców i innych zainteresowanych: 

co? sesja warsztatowo - szkoleniowa E-LAB DT
kiedy? 11 czerwca 2016 roku (sobota) – wstęp wolny!
gdzie? GWSH, przy ul. Biskupiej 24 B w Gdańsku
 
„Wolna wola” w Internecie?
Internet jest integralną częścią życia młodzieży. Jej technicznie zdolności poruszania się w cyberprzestrzeni są na wysokim poziomie, jednak autorefleksja nad tym, co robi online, pojawia się rzadko. W Stanach Zjednoczonych nazywa się współczesną młodzież pokoleniem digitalnych naiwnych. Jest ona podatna na e-manipulację, jej „wolna wola” jest narażona na wywieranie wpływu.

Istotną cechę współczesnej młodzieży stanowi „fragmentacja”. Częściowo jest ona wynikiem wpływów świata dorosłych. Młodzi ludzie dorastają w społeczeństwach, w których zdarzenia dzieją się szybko, a wiadomości online są krótkie, nierzadko cyniczne. Dodatkowo wielu dorosłych unika otwartych rozmów z nastolatkami – tak dzieje się zarówno w domu, jak i w szkole.
W „pokawałkowanej” przestrzeni człowiek „fragmentuje” się poprzez wielozadaniowość powodującą, że zapamiętywane są jedynie krótkie, niekompletne elementy informacji. Wynikiem stanu „fragmentacji” są – zdaniem specjalistów – bezkrytycyzm, dekoncentracja uwagi, emocjonalne, często skrajne sądy oraz trudności w myśleniu abstrakcyjnym.
 
  • Program sesji E-LAB DT łączy elementy teoretyczne i warsztatowe z dyskusją. Podczas sesji odpowiemy na pytanie „Jak wzmacniać odporność młodzieży online?” 
  • Autorskie scenariusze lekcji przygotowane przez uczestników spotkania zostaną opublikowane w Internecie na platformie e-learningowej, która powstała w ramach projektu edukacyjnego „E-LAB Dynamiczna Tożsamość. Warsztatowa metoda: konstruktywna konfrontacja z mediami a autorefleksja offline i online” oraz działalności międzynarodowej koalicji (adT) Akademia Dynamiczna Tożsamość (Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Edukacja medialna i informacyjna).


Zapraszamy studentów, absolwentów, nauczycieli, pedagogów, edukatorów, psychologów, rodziców i innych zainteresowanych.

Udział w sesji warsztatowo-szkoleniowej jest bezpłatny
 
Zapisy on-line trwają do 8 czerwca 2016 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl, podając swoje imię i nazwisko. Każdy z biorących udział w sesji otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.

Patronat Honorowy: JM Rektor GWSH prof. zw. dr hab. Zbigniew Machaliński

Koordynator wydarzenia z ramienia GWSH:
Małgorzata Gwizdalska, Biuro Karier GWSH tel. 600 327 981, e-mail: m.gwizdalska@gwsh.gda.pl
 
 
Sesja warsztatowo-szkoleniowa E-LAB DT realizowana jest w ramach projektu: „E-LAB Dynamiczna Tożsamość. Warsztatowa metoda: konstruktywna konfrontacja z mediami a autorefleksja offline i online” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Źródło: www.gwsh.gda.pl
Daty wydarzeń:

11.6.2016

E-LAB DT: „Jak chronić „wolną wolę” w Internecie? Edukacja medialna i profilaktyka”
Autor zdjęć: E-LAB DT

E-LAB DT: „Jak chronić „wolną wolę” w Internecie? Edukacja medialna i profilaktyka”

Autor wpisu: Beata Staszyńska

Fundacja Citizen Project
województwo: pomorskie, powiat: m. Gdańsk
80-762 Gdańsk, Szopy 3 lok.42
staszynska.beata@gmail.com, 502589842
www.foundationcitizenproject.eu

Miejsce wydarzenia
Gdańsk
województwo: pomorskie
80 – 875, Biskupia 24 B

Liczba odsłon: 840
30.05.2016