Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

„KANDINSKY. WARIACJE" - nabór do projektu tanecznego

„Kandinsky. Wariacje” to otwarty dla wszystkich zainteresowanych projekt taneczny w formule warsztatów, zakończonych pokazem dla publiczności. Motywem przewodnim projektu będzie relacja taniec-obraz oraz choreografia jako działanie wizualne. Punktem wyjścia do pracy warsztatowej będzie malarstwo Kandinskiego – przede wszystkim dwa cykle jego autorstwa „Improwizacja” oraz „Kompozycja”. 

Realizując konkretne zadania i ćwiczenia będziemy badać w jaki sposób „obraz” może być wykorzystywany w procesie tworzenia choreografii i w pracy nad dramaturgią ruchu. Będziemy szukać powiązań traktując taniec jako rodzaj „obrazu” oraz „obraz” jako źródło inspiracji, dopełnienie czy komentarz do działań tanecznych.

Poznamy różne style improwizacji (m.in. improwizacja na założeniach, strukturalna, konceptualna) oraz możliwości tworzenia kompozycji, skupiając się na  relacjach między ciałem, przestrzenią i czasem. Poprzez praktykę będziemy zastanawiać się czym jest kompozycja dynamiczna i statyczna w choreografii, czym jest „obraz” jako proces oraz testować różne strategie patrzenia i widzenia.

Forma pokazu dla publiczności będzie klarować się podczas pracy warsztatowej, zależnie od możliwości i kreatywności uczestników.

Czas trwania projektu:

30 maja – 3 czerwca (poniedziałek – piątek) w godz.19.00 – 22.00

Warsztaty/praca nad materiałem do pokazu.

4 czerwca (sobota) w godz.12.00 – 22.00

Próby i prezentacja powarsztatowa dla publiczności.

Łącznie 25 godzin warsztatów i pracy przygotowującej do pokazu.

Miejsce:

TEATR ACADEMIA

ul. 11 Listopada 22, Warszawa

http://www.teatracademia.eu/

https://www.facebook.com/teatracademiapl

Koncepcja i prowadzenie projektu:

Małgorzata Gajdemska

Tancerka, choreografka, performerka i animatorka kultury. Współtworzy i realizuje projekty artystyczne. Absolwentka Choreografii Scenicznej (specjalizacja taniec współczesny) w krakowskiej Artystycznej Alternatywie oraz kursu instruktorskiego „Improwizacja ruchu i symbolika ciała” w Instytucie Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (Niemcy). Ukończyła szkolenia z Analizy Ruchu wg Labana (ang. LMA - Laban Movement Analysis) w Laban Centre (Londyn) i z notacji tańca (kinetografia) w Instytucie Choreologii (Poznań) oraz liczne kursy z zakresu aktorstwa, tańca, choreografii, arteterapii, pracy z grupą. Współpracowała m.in. z grupą Poste Restante (Sztokholm), grupą Rimini Protokoll (Berlin), Teatrem Plavo Pozoriste (Belgrad) oraz uczestniczyła w interdyscyplinarnym programie dla artystów "The Field" w Tanzfabrik (Berlin).

W latach 2012-2015 związana z Fundacją Artystyczną PERFORM. Współpracowała także ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy Stop-Klatka, Teatrem Dramatycznym  i Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Współtworzy Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero.

Na stałe mieszka i pracuje w Berlinie (współpraca z Tanzfabrik Berlin, K77 Studio oraz Centrum Edukacji i Spotkań Zamek Trebnitz).

W pracy tanecznej i choreograficznej korzysta m.in. z techniki tańca współczesnego, ruchu autentycznego, systemu LMA, techniki CI  i innych technik improwizacyjnych. Pracuje jako niezależna artystka oraz prowadzi autorskie warsztaty w obszarze teatru, tańca i szeroko rozumianej pracy z ruchem. Obecnie swoje twórcze zainteresowania skupia na relacji między tańcem a sztukami wizualnymi oraz na wizualnych aspektach praktyk choreograficznych.

Zasady uczestnictwa w projekcie:

1.           Projekt jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na dotychczasowe doświadczenie taneczne i sceniczne.

2.           Zgłoszenie do projektu jest równoznaczne z regularnym udziałem w warsztatach. 

3.           Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych i wpłat. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie opłaty nie są zwracane.

Opłata za udział w projekcie:

300 zł – dane do wpłaty zostaną podane mailowo.

Informacje i zgłoszenia:

malgorzata.gajdemska@gmail.com

0-695-763-008

Obowiązują zgłoszenia mailowe do 29.05.2016, zawierające:

1.  imię, nazwisko, kontaktowy nr telefonu;

2. krótki opis dotychczasowych doświadczeń tanecznych/performatywnych/teatralnych (nie jest to czynnik decydujący o uczestnictwie w projekcie) oraz motywacja do udziału w projekcie.

 

 

 

 

Daty wydarzeń:

30.5.2016 - 4.6.2016

Autor wpisu: Małgorzata Gajdemska

Małgorzata Gajdemska
województwo: mazowieckie
03-436 Warszawa, 11 Listopada 22
malgorzata.gajdemska@gmail.com

Miejsce wydarzenia
Teatr Academia
województwo: mazowieckie
03-436 Warszawa, 11 Listopada 22

Liczba odsłon: 612
27.05.2016