Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kącik Kultury - Dlaczego ludzie są animatorami kultury?

Jako Animator wiem już kim jestem i kim nie jestem. Wiem też co mnie łączy z innymi ludźmi, którzy uprawiają to co ja. Ale dlaczego tak jest? W dzisiejszym rozważaniu podejmujemy próbę odpowiedzi na pytanie” Dlaczego ludzie są animatorami kultury?”. Mam wielką nadzieję, że mój film, drogi czytelniku, uruchomi u Ciebie potrzebę własnej odpowiedzi na zadane pytanie. Swoją Tożsamość bowiem, każdy musi odkryć sam.

Dlaczego jestem animatorem kultury?
Wydaje mi się, że nim bywam, a nie jestem stale człowiekiem, którego można by nazwać animatorem kultury. Jestem, gdy czuję potrzebę opisywanego w poprzednim odcinku przeze mnie odkrywania. Nie jestem, gdy ona zanika i musi upłynąć trochę czasu, gdy powróci ze zdwojoną siłą. Jestem, gdy ktoś mnie tak przedstawia, nie jestem gdy przedstawiam się z zawodu. Jestem gdy tworzę coś z innymi i dla innych, nie jestem gdy robię coś tylko dla siebie. Czasem bywam artystą, czasem liderem, a czasem animatorem. I ciężko mi jest jednoznacznie łączyć i rozdzielić te role, i to dlaczego tak jest - tak po prostu czuję. Z drugiej strony myślę sobie, że wewnętrzną potrzebę zmieniania świata na lepsze wpoili we mnie rodzice - uwrażliwiając mnie na otaczające piękno i drugiego człowieka. Co teraz próbuję przekazać dalej, będąc ojcem małej Amelii. Być może definicję animatora trzeba by było rozszerzyć o bycie rodzicem... wtedy odpowiedź przyjdzie nam naturalnie.

Życzę Ci, drogi czytelniku, abyś oglądając film odkrył w sobie rodzica twojego działania.
Miłego oglądania!

Patryk Kuś - animator kultur


Realizacja: Patryk Kuś
Współpraca: Michał Zieliński
Partner: Fundacja My Evergreen

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015. Stypendium na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury Animacja i edukacja kulturalna.
 

Kącik kultury to seria krótkich filmów-wywiadów z animatorami kultury odpowiadający na nurtujące pytania dotyczące pracy, animacji i życia. Składa się z 6 cykli: tożsamość, wartości, planowanie działań, inspiracje, historie życiowe, rady od animatorów.

Każdemu z tych tematów poświęcimy miesiąc na Platformie Kultury. Co tydzień w newsletterze i na portalu udostępnimy nowy odcinek. 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

25.5.2016 godz. 10:51 - 10:51

Liczba odsłon: 1437
30.05.2016