Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Teatr dla małych i dużych. Warsztaty teatralne dla animatorów i nauczycieli, Łódź

Łódzki Dom Kultury zaprasza animatorów i nauczycieli do udziału w warsztatach teatralnych. Zajęcia pozwolą wzbogacić warsztat animatorów i nauczycieli w zakresie wykorzystania różnorodnych form ekspresji teatralnej. Zajęcia będą realizowane 17 czerwca 2016 r. w Łódzkim Domu Kultury, sala 221. Koszt udziału: 120 zł/os.

 Teatr dla małych i dużych. Teatr w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Warsztaty teatralne dla animatorów i nauczycieli, 17 czerwca 2016 r., godz. 10.00-16.00, koszt: 120 zł/os., Łódzki Dom Kultury, sala 221

Cele kształcenia:

Cel ogólny:

Wzbogacanie warsztatu pracy nauczyciela w zakresie wykorzystania różnorodnych form ekspresji teatralnej, ukazanie możliwości wykorzystania działań teatralnych w stymulowaniu wszechstronnego rozwoju psychomotorycznego dzieci a także rozwijaniu poprzez ekspresję twórczą ich zdolności i zainteresowań artystycznych.

Cele szczegółowe:

Po zakończeniu uczestnik kursu:

zna nowe zabawy teatralne oraz muzyczno-ruchowe;
potrafi opracowywać proste przedstawienia teatralne w oparciu o teksty literackie ( wiersze, bajki oraz utwory muzyczne);
wykorzystuje różnorodne przedmioty i rekwizyty w zabawach teatralnych;
buduje etiudy i scenki aktorskie;
zna i stosuje w swojej pracy z dzieckiem poznane formy ekspresji teatralnej;
zna sposoby wprowadzania dyscypliny i przestrzegania zasad poprzez zabawy teatralne i muzyczno-ruchowe;
twórczo zrealizuje zajęcia edukacyjne;
Program warsztatów:

10.00-11.30 Metody teatralne w przedszkolu i szkole – etiudy pantomimiczne, zabawy ruchowe z elementami gry aktorskiej, zabawy taneczne i rytmiczno-muzyczne oraz gry i zabawy dramatyczne z tekstem – trening wyobraźni.

11.30-11.45 Przerwa

11.45-13.15 Reżyseria dziecięcych spektakli teatralnych, krok po kroku – prezentacja różnorodnych rozwiązań scenicznych w pracy nad tekstem, formy oraz sposoby realizacji dziecięcych przedstawień teatralnych.

13.15-13.30 Przerwa

13.30-15.00 „Trzej kosmici” – bajka teatralna; sposoby tworzenia scenografii w warunkach szkolnych na przykładzie autorskiej bajki o trzech kosmitach.

15.00-15.30 Przerwa

15.30-16.00 Rola żywego słowa i małych form teatralnych w kształtowaniu twórczej postawy uczniów – prezentacja etiud aktorskich w oparciu o Teatr Improwizacji – „IMPROV”; układanie dialogów do bajek, tworzenie improwizacji słownych, mimicznych oraz ruchowych. Głos, mimika, gest – sztuka wywierania wpływu na postawy
i motywacje uczniów – „odkrywanie emocji” w zadaniach aktorskich, gry i zabawy teatralne wyzwalające ekspresję ruchową i pantomimiczną dzieci.

Warsztaty prowadzi:

Agnieszka Drumińska – aktorka, reżyser, choreograf, pedagog. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Aktorka scen warszawskich m.in.: Teatru Komedia, Teatru Rampa, Teatru na Woli, Bajka, Adekwatnego. Aktualnie związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Wyróżniona nagrodą publiczności za rolę Wiery w spektaklu „Ławeczka” w reż. E. Linde-Lubaszenki na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 1999 r. oraz nagrodą w kategorii debiutu scenicznego za rolę Wiery w spektaklu „Ławeczka” na Festiwalu Sztuki Aktorskiej „Kalisz 99”. Samodzielnie zrealizowała spektakle choreograficzne: „Tylko Tango” oraz „Kapelusze” w stołecznym Teatrze Nowym, a także współtworzyła choreografię do przedstawienia „Kandyd” w reż. M. Wojtyszki w Teatrze Rampa. Zagrała w wielu serialach telewizyjnych m.in. „M jak Miłość”, „Tak miało być”, „Pensjonat pod Różą”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”. Jest nauczycielem mianowanym, od 12 lat prowadzi zajęcia teatralne i taneczne z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Osoba do kontaktu: Natalia Korzeniowska, tel. 797 326 219, n.korzeniowska@ldk.lodz.pl lub Malwina Paroń, tel. 797 326 197, m.paron@ldk.lodz.pl.

 

Daty wydarzeń:

17.6.2016

Autor wpisu: Natalia Korzeniowska

Łódzki Dom Kultury
województwo: łódzkie
90-113, Łódź, ul. Traugutta 18

Miejsce wydarzenia
Łódzki Dom Kultury
województwo: łódzkie
90-113 Łódź, Traugutta 18

formularz-zgłoszeniowy - czerwiec 2016
Liczba odsłon: 920
30.05.2016