Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

M4 Moje Miasto Moje Miejsce #SztukaWyrazu – już 10 raz!

Stowarzyszenie Kulturalne JARTE już 10 raz organizuje imprezę o nazwie „M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce”. M4 integruje alternatywne środowisko artystyczne Mielca i regionu. W tym roku projekt M4 odbywa się pod hasłem „#SztukaWyrazu”. 

W ramach imprezy organizowane są warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych z różnych środowisk. Organizatorzy M4 chcą w taki sposób pobudzić wrażliwą na sztukę młodzież do zaangażowania się w życie kulturalne miasta, a dorosłym zapewnić możliwość rozwijania zainteresowań. W tym roku zajęcia warsztatowe odbędą się od czerwca do sierpnia 2016 roku. Przygotowano warsztaty związane z kulturą hip-hopową i słowem. W ramach tegorocznego „M4 Moje Miasto Moje Miejsce” odbędą się także zawody taneczne breakdance, happeningi oraz wystawa fotograficzna. Organizatorzy w sposób szczególny chcą dotrzeć do młodych ludzi, którzy się nudzą w wakacje. Graffiti Jam czy fotografowanie miasta wspólnie z artystami to okazje do zarażenia się pasją lub poznania wielu nowych osób. 


Wolontariusze poszukiwani!

M4 Moje Miasto Moje Miejsce organizują młodzi ludzie wspólnie z animatorami ze Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE. Dzięki ich działaniom, Mielec zyskał niezwykłe wydarzenie artystyczne rozpoznawalne w regionie. Przy M4 pracowało dotychczas kilkudziesięciu artystów z całego kraju, którzy wspólnie z mielecką młodzieżą tworzyli spektakle teatralne, murale, wystawy fotograficzne, happeningi i wiele innych akcji. Mieleckiego M4 nie byłoby także bez wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, aby zorganizować to przedsięwzięcie. Trwa dla nich nabór na stronie www.m4.mielec.pl.


M4 po raz 10

W tym roku wszystkie wydarzenia w ramach M4 odbędą się między czerwcem a wrześniem 2016 roku. Ze względu na to, że jest to edycja wyjątkowa organizatorzy postanowili przypomnieć wszystkie dotychczasowe działania. We wrześniu zostanie zorganizowane spotkanie podsumowujące 10 lat projektu M4. Także na fanpejdżu M4 publikowane będą archiwalne zdjęcia z poprzednich edycji.


Kiedy?

Przede wszystkim wakacje, ale zaczynamy spotykać się już pod koniec maja. W każdym momencie można dołączyć.
Fotografia i pisanie tekstów: spotkania i warsztaty zaczną się pod koniec maja (ok. 6 spotkań), wydarzenie audiowizualne druga połowa sierpnia, wystawa plenerowa we wrześniu;
Film: pokazy filmów związanych z kulturą hip-hop: czerwiec-lipiec-sierpień;
Graffiti Jam: spotkania i warsztaty zaczną się pod koniec maja, projekty na graffiti do 5 czerwca, impreza graffiti jam 2-3 lipca;
Breakdance: otwarte spotkanie z tancerzami 8 lipca, 9 lipca warsztaty dla dzieci i zawody dla tancerzy M4 DANCE CUP;
Podsumowanie 10 M4: wrzesień.


Jacy artyści?

Do projektu M4 organizatorzy zapraszają szereg artystów, którzy poprowadzą warsztaty i spotkania. W tym roku będą to osoby związane ze streetartem, breakdancem i fotografią. Na M4 pojawi się Michał Łuczak, artysta fotograf, który znany jest w kraju dzięki fotografią starego dworca kolejowego w Katowicach. Jego zdjęcia wydano w albumie pt. „Brutal”. Arkadiusz Andrejkow, malarz z Sanoka, autor kilkudziesięciu muralów i graffiti, szczególnie lubujący się w malowaniu wyrazistych portretów oraz Leser, ceniony graficiarz i artysta malarz z Nowego Sącza. Pojawią się także bboye Beeski Piotr Kania, Paweł Kątny znany jako Chuchu oraz Mefo Mateusz Godlewski, członkowie Polskiego Flavoru, czołowej ekipy z Polski. Na imprezach M4 będą grali DJ z Mielca z grupy Kushayet Crew oraz DJ Piotras z Warszawy.

 

Na stronie www.m4.mielec.pl trwają już zapisy uczestników M4 na udział w warsztatach i działaniach.

 

Inicjatywa M4 – Moje Miasto, Moje Miejsce – #SztukaWyrazu 10 edycja jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podkarpackiego oraz ze środków Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE pozyskanych z 1% podatku.

Patronami medialnymi są:

Narodowe Centrum Kultury | platformakultury.pl, TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Flava Dance Magazine, Gazeta Wyborcza, Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso, Fakty Mieleckie, www.hip-hop.pl, www.rzeszow.wyborcza.pl, www.hej.mielec.pl.

 

Źródło: Stowarzyszenie Kulturalne JARTE

Autor wpisu: KINGA BIELEC

Stowarzyszenie Kulturalne JARTE
39 – 300 Mielec, ul. Dworcowa 10/13
jarte@jarte.org, 175824060
www.jarte.org
Liczba odsłon: 731
23.05.2016