Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Co słychać w Bardzo Młodej Kulturze

W województwie opolskim odbywają się spotkania informacyjne dotyczące Bardzo Młodej Kultury. Trwają nabory na warsztaty dla edukatorów, animatorów i nauczycieli realizowane w ramach programu. Na szkolenia nadal można zapisać się w województwie mazowieckim, łódzkim i podkarpackim. Przed uczestnikami warsztatów pracowite lato! Przypominamy także o giełdzie projektów, która odbędzie się w Poznaniu już w tym tygodniu.

 Muzeum Śląska Opolskiego kontynuuje realizację cyklu spotkań informacyjno-sieciujących w ramach projektu EDUKO 2016-2018. Spotkania są organizowane na terenie całego województwa opolskiego.  Najbliższe odbędzie się 18 maja w Kluczborku. Przedstawiamy również zapowiedź spotkań, zaplanowanych na czerwiec: 10 czerwca - Nysa, 13 czerwca - Prudnik, 17 czerwca - Biała. Zainteresowani tematyką edukacji kulturowej mogą także zgłaszać się na wolontariat i praktyki przy realizacji projektu EDUKO.

Ostatnie z planowanych spotkań informacyjnych na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się 18 maja w Krośnie. Operator programu - Centrum Kulturalne w Przemyślu ogłosiło również nabór na warsztaty, który potrwa do 29 maja. Wkrótce na Podkarpaciu zostanie także zorganizowana wojewódzka giełda projektów. To wydarzenie jest planowane na 17 czerwca.

Do 24 maja trwają zapisy na warsztaty orgaznizowane w Siedlcach przez Mazowiecki Instytut Kultury w ramach projektu Kulturalni Edukatorzy. MIK zaprasza również do wzięcia udziału w webinariach, przygotowanych we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Najbliższe webinarium „Inspiracje, nowe metody w edukacji kulturowej” odbędzie się 23 maja.

Trwa nabór na majowe szkolenia dla edukatorów i animatorów kultury z województwa łódzkiego, organizowane przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach projektu Koalicje Kultury. Ostatnie szkolenie już 24 maja w Łowiczu. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie ankiety i przesłanie jej do organizatorów na wskazany adres e-mail.

Przypominamy także o organizowanym przez Centrum Praktyk Edukacyjnych przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu spotkaniu edukatorów i animatorów „Po(d)łącz się. Wielkopolska Sieć Kultury”. Spotkanie odbędzie się 19-20 maja w ZAMKU. W programie m.in. giełda wielkopolskich projektów edukacyjnych i kulturowych, porady specjalistyczne w ramach tzw. stolików eksperckich, a także dyskusja na temat współpracy pól edukacji i kultury.

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

18.5.2016 godz. 15:00 - 15:00

Narodowe Centrum Kultury
01-231 Warszawa, ul. Płocka 13
jsmolinska@nck.pl
www.nck.pl
Liczba odsłon: 1060
19.05.2016