Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kącik Kultury - Jakie są cechy wspólne animatorów kultury?

Próba odpowiedzi na pytanie „jakie są cechy wspólne animatorów kultury?” nie należała do najłatwiejszych. Wydaje się, że animatorem może być każdy, ale nie każdy też nim musi być. Co zatem wyróżnia osoby, które uprawiają ten rodzaj pracy. Jakie są kluczowe cechy, po których możemy stwierdzić, że ktoś jest dobrym animatorem kultury? Mam nadzieję, że mój film pozwoli poszerzyć wiedzę na ten temat i tym samym przybliży nas do odkrycia „Tożsamości” animatora kultury.

Jakie są cechy wspólne animatorów kultury?
Dla mnie jest to nieodparta chęć odkrywania. Jak możemy przeczytać w książkach, w historii bywało tak, że odkrywanie zmieniało bieg rzeczywistości i wpłynęło na to kim jesteśmy dziś. Wydaje mi się, że zarówno Kolumb, Einstein czy Ewa w Raju mieli nieodpartą chęć odkrywania przez co zmienili nasz świat. Animator jest takim człowiekiem, który idzie jeszcze o krok dalej od wymienionych postaci. Ważniejsze jest dla niego bowiem, nie to co sam odkryje, a to do jakiego momentu doprowadzi ludzi w swoim otoczeniu do wspólnego odkrycia. Jeżeli uda mu się sprawić, że ludzie odkryją z nim nieznane – jest spełniony.

Życzę Ci, drogi czytelniku, abyś oglądając film odkrył ze mną coś nowego dla siebie...

Patryk Kuś - animator kultury

Realizacja: Patryk Kuś
Współpraca: Michał Zieliński
Partner: Fundacja My Evergreen

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015. Stypendium na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury Animacja i edukacja kulturalna.

Kącik kultury to seria krótkich filmów-wywiadów z animatorami kultury odpowiadający na nurtujące pytania dotyczące pracy, animacji i życia. Składa się z 6 cykli: tożsamość, wartości, planowanie działań, inspiracje, historie życiowe, rady od animatorów.

 

Każdemu z tych tematów poświęcimy miesiąc na Platformie Kultury. Co tydzień w newsletterze i na portalu udostępnimy nowy odcinek. 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

18.5.2016 godz. 10:02 - 10:02

Patryk Kuś, Michał Zieliński
Fundacja My Evergreen, 2015
Liczba odsłon: 2413
20.05.2016