Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim, Kalisz

Wojciech Jagielski, reporter i pisarz, autor głośnych książek o współczesnych problemach Afryki, Kaukazu i Azji 23 maja spotka się z kaliszanami w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego  w Kaliszu.

Wojciech Jagielski należy do ścisłej czołówki polskich reportażystów. Relacjonował konflikty zbrojne, m.in. w Czeczenii, Gruzji, Afganistanie i Uzbekistanie. Spotkanie odbędzie się 23 maja o godz. 18 na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Rozmowę poprowadzi Izabela Fietkiewicz-Paszek, poetka, redaktorka, autorka piosenek, recenzji i felietonów.

Gość opowie o tajnikach pracy reportera oraz o swojej najnowszej książce „Wszystkie wojny Lary". Jej bohaterem jest matka dwóch czeczeńskich muzułmanów, którzy po latach życia na emigracji w Szwajcarii, odrzucają wartości Zachodu i wyruszają do Syrii, by znaleźć się w szeregach bojowników Państwa Islamskiego. Reportaż o palących problemach XXI wieku ma charakter zapisów rozmowy Jagielskiego z Larą, Czeczenką z kaukaskiej doliny Pankisi.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych, która od jesieni ub. roku prowadzi projekt „Obywatele Mają Głos" współfinansowany przez Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Efekty można śledzić na stronie projektu: www.omg.kalisz.pl. Można tam znaleźć reportaże literackie, fotograficzne i filmowe przygotowane przez uczestników warsztatów. Dotyczą one spraw miasta i tego, co dla uczestników szczególnie ważne.

Wstęp na spotkanie z Wojciechem Jagielskim jest bezpłatny.

 

Źródło: Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych
Daty wydarzeń:

23.5.2016

Autor wpisu: Monika Frątczak

Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych
województwo: wielkopolskie
Kalisz, ul. Św. Stanisława 7/2
kontakt@fundacjafrik.pl
http://fundacjafrik.pl/

Miejsce wydarzenia
Scenia Kameralna - Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego i PWSZ w Kaliszu
województwo: wielkopolskie
62-800 Kalisz, Plac Wojciecha Bogusławskiego 1

Liczba odsłon: 829
11.05.2016