Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ucho w wodzie, czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej

Ucho w Wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej to multidyscyplinarny projekt o charakterze artystyczno-społecznym, eksplorujący audiosferę Wyspy Sobieszewskiej trwający od 2015 roku. W ramach działań przewidzianych w programie projektu odbędą się warsztaty z udziałem artystów, spacery dźwiękowe, tworzenie rzeźb kinetycznych, wystawy i dźwiękowe instalacje site-specific. Efekty kilkumiesięcznych prac zostaną zaprezentowane w listopadzie podczas wystawy, będziemy również obecni podczas „Festiwalu Instalacji Lirycznych - Liryka dla dzieci” organizowanego przez Wyspę Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz w formie mapy dźwiękowej dostępnej na stronie internetowej www.uchowwodzie.wordpress.com.

Cykl warsztatów dźwiękowych w ramach projektu Ucho w Wodzie prowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie będzie dotyczył tematyki związanej z nagrywaniem i uwrażliwieniem na dźwięki otoczenia oraz ukazywał możliwości ich wykorzystania w muzyce współczesnej (fieldrecording, ekologia akustyczna). Do udziały w projekcie zaprosiliśmy wielu interesujących artystów. Warsztaty będą również nastawione na badanie relacji: dźwięk­ - przestrzeń. Część warsztatów będzie miała charakter instalacji w przestrzeni, łączących ze sobą sztukę i dźwięk. Będziemy je tworzyć wykorzystując naturalne surowce, wszystko to, co oferuje morze, las, rzeka i kanały. Naszą inspiracją będą działania z zakresu land­artu, czyli sztuki ziemi.

Część warsztatów realizowanych w ramach projektu ma charakter zamknięty i skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej oraz uczniów gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W projekcie biorą udział również seniorzy z Klubu Seniora „Bursztynek” i osoby niewidome i niedowidzące z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym w Gdańsku.

Wszystkie warsztaty realizowane we współpracy z „Wyspą Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury (jedyną instytucją kultury na Wyspie Sobieszewskiej), mają charakter OTWARTY i do udziału w nich zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Gdańska.

W ramach tej części projektu, pierwszy wspólny wieczorny spacer dźwiękowy połączony z warsztatami odbędzie się już 21 maja 2015 roku podczas Nocy Muzeów organizowanej na Wyspie Sobieszewskiej przez Wyspę Skarbów GAK. Zbiórka o godzinie 21 przed budynkiem Wyspy Skarbów GAK, przy ulicy Turystycznej 3. Spacer poprowadzi Rafał Kołacki.
Prócz tego w maju organizujemy warsztaty skierowane do uczniów szkoły podstawowej z Wyspy Sobieszewskiej.

Artyści zaproszeni do projektu:

Rafał Kołacki
Kamila Mazur
Paulina Zielińska
Jacek Szczepanek
Krzysztof Topolski


Jeśli jesteś zainteresowany uwrażliwieniem swojego UCHA na dźwięki otoczenie napisz do nas na adres:
sztukacieszuka@gmail.com

Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat projektu zajrzyj na:
www.uchowwodzie.wordpress.com
www.sztukacieszuka.com
https://www.facebook.com/uchowwodzie/

Koordynacja projektu:
Marta Karalus

Kurator projektu:
Krzysztof Topolski
www.wyspaskarbow.gak.gda.pl

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daty wydarzeń:

21.5.2016 - 1.12.2016

Ucho w wodzie, czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej
Autor zdjęć: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ucho w wodzie, czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej

Autor wpisu: Żaneta Sarnecka

Stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka
województwo: kujawsko-pomorskie
Toruń, Przy Rynku Wełnianym
sztukacieszuka@gmail.com
www.sztukacieszuka.com

Miejsce wydarzenia
Wyspa Sobieszewska
województwo: pomorskie
80-680 Wyspa Sobieszewska

fot. Natalia Grzymała
Liczba odsłon: 835
11.05.2016