Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej to trzyletni projekt realizowany w latach 2016-2018 dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultury. Do udziału w warsztatach weekendowych w maju i czerwcu zapraszamy nauczycieli, pedagogów szkolnych, pracowników ośrodków kultury i bibliotek, aktywistów stowarzyszeń i niezależnych animatorów.

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej to trzyletni projekt realizowany w latach 2016-2018 dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultury.

Do udziału zapraszamy nauczycieli, pedagogów szkolnych, pracowników ośrodków kultury i bibliotek, aktywistów stowarzyszeń i niezależnych animatorów.

Akademia służyć będzie wspieraniu edukacji kulturowej rozumianej jako aktywne, twórcze, krytyczne formy uczestnictwa w kulturze.

Chcemy udzielić wparcia, podpowiedzi i inspiracji w działaniach edukacyjno-animacyjnych. Rozpoczniemy od cyklu warsztatów, podczas których przedstawimy metodologię i narzędzia edukacyjne i animacyjne. Pokażemy jak wykorzystać w pracy animatora teatr, film, fotografię i sztukę współczesną.

Zajęcia poprowadzą uznani pedagodzy i edukatorzy, którzy przekażą swoją wiedzę o metodach pracy, a także podzielą się doświadczeniami z realizacji własnych projektów.

Szkolenia wyposażą w wiedzę i umiejętności przydatne w działaniach z zakresu edukacji kulturowej. Co ważne, ŚAEK pozwoli uczestnikom sprawdzić się w działaniu – przekuć swoje pomysły w działania projektowe. W ramach warsztatów nauczymy jak zdiagnozować potrzeby lokalnych społeczności, opracować projekt i przygotować wniosek.

Uczestnicy otrzymają możliwość udziału w konkursie regrantingowym. Najlepsze projekty otrzymają dotacje na ich realizację. Na każdym etapie służyć będziemy wsparciem, konsultacjami i pomocą w realizacji projektów.

Warsztaty odbywać się będą w cyklach weekendowych w maju i czerwcu  (4 weekendy). W tym roku zajęcia realizowane będą w powiatach: kieleckim (ziemskim i grodzkim), jędrzejowskim, ostrowieckim i buskim. W następnych latach działaniami obejmiemy pozostałe powiaty województwa świętokrzyskiego.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt:

Małgorzata Michałowska-Wójcik: tel. kom. 607 161 881

Karolina Opałko: tel. 41 36 55 133

Michał Ziomber: tel. 41 36 55 144

Źródło: www.saek.pl
Daty wydarzeń:

22.2.2016 - 30.11.2018

Autor wpisu: Karolina Opałko

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach
województwo: świętokrzyskie
25-033 Kielce, ul. Ściegiennego 2
wdk@wdk-kielce.pl, 41 36 55 101
www.saek.pl

Miejsce wydarzenia
Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i województwo świętokrzyskie
województwo: świętokrzyskie
25-033 Kielce, ul. Ściegiennego 2

Liczba odsłon: 1058
05.05.2016