Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Spotkanie Sieciujące w Strzelcach Opolskich - EDUKO 2016–2018

Wspólnie ze Strzeleckim Ośrodkiem Kultury w Strzelcach Opolskich zapraszamy 16 maja 2016 r., o godz. 14:00, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w kawiarni artystyczno-literackiej C@FE KULTURA, przy pl. Stefana Żeromskiego 7. Podczas spotkania omówione zostaną założenia programu Bardzo Młoda Kultura.

Podczas spotkania omówione zostaną założenia programu Bardzo Młoda Kultura, wdrażanego na terenie województwa opolskiego w latach 2016–2018 przez Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, pełniącego rolę regionalnego operatora.

Poruszane będą tematy:

  • diagnozy lokalnego środowiska zajmującego się edukacją kulturową,
  • bezpłatnej działalności szkoleniowo-warsztatowej skierowanej do animatorów i  edukatorów z województwa opolskiego,
  • konkursów ofert na współorganizację przedsięwzięć z zakresu edukacji i  kultury,
  • nawiązywania partnerstw projektowych.

 

Celem podejmowanych w latach 2016–2018 działań jest promocja i popularyzacja edukacji kulturowej oraz zwiększenie jej roli na obszarze województwa opolskiego, z uwzględnieniem specyficznych uwarunkowań kulturowych i społecznych naszego regionu. 

W ramach projektu przeprowadzone zostaną obszerne badania diagnostyczne, mające na celu dostarczenie informacji na temat stanu i specyfiki edukacji kulturowej na Opolszczyźnie. Staną się one podstawą realizacji dalszych działań w projekcie, w tym: informacyjnych, sieciujących, szkoleniowo-warsztatowych, regrantingowych i ewaluacyjnych.

Liczymy, że realizacja projektu przyczyni się do wzmocnienia kompetencji zawodowych osób działających w obszarze edukacji kulturowej. Jednocześnie wytworzy sieć realnej współpracy oraz poczucie odpowiedzialności za współtworzenie lokalnego środowiska animatorów i edukatorów kulturowych wśród obecnych oraz przyszłych partnerów projektu.

Źródło: www.facebook.com/eduko.2016.2018
Daty wydarzeń:

16.5.2016

Autor wpisu: Sebastian Hałka

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu
województwo: opolskie
45-023, Opole, ul. Św. Wojciecha 13
eduko@muzeum.opole.pl, 77 453 66 77
www.facebook.com/eduko.2016.2018

Miejsce wydarzenia
Opolszczyzna
województwo: opolskie
47-100 Strzelce Opolskie, pl. Stefana Żeromskiego 7

Liczba odsłon: 592
04.05.2016