Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Dzieje się w Bardzo Młodej Kulturze

Bardzo Młoda Kultura dociera do coraz większej liczby miejsc w całej Polsce. W województwie opolskim trwa sieciowanie animatorów i edukatorów. Na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Podlasiu i w województwie łódzkim można zapisywać się na warsztaty, a w Poznaniu odbędzie się pierwsza organizowana w ramach Bardzo Młodej Kultury giełda projektów. 

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do współpracy w ramach projektu EDUKO 2016-2018.

Do 15 maja podmioty zainteresowane programem Bardzo Młoda Kultura na terenie województwa opolskiego mogą zgłaszać chęć zorganizowania w swojej miejscowości spotkań informacyjno-sieciujących. Podczas spotkań przedstawiciele Muzeum opowiedzą o założeniach projektu EDUKO, a członkowie lokalnego środowiska kulturalnego będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 maja w Olszance.

Zainteresowani tematyką edukacji kulturowej mogą także zgłaszać się na wolontariat i praktyki przy realizacji projektu EDUKO.

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu organizuje otwarte warsztaty dla przyszłych liderów kultury. Odbędą się one 5 maja w Legnickim Centrum Kultury. Udział w warsztatach jest koniecznym warunkiem przystąpienia do konkursu regrantingowego w ramach Bardzo Młodej Kultury na Dolnym Śląsku.

Wciąż trwają
zapisy na warsztaty orgaznizowane przez Mazowiecki Instytut Kultury w ramach projektu Kulturalni Edukatorzy. Można się jeszcze zgłaszać na zajęcia w Radomiu, Płocku i w Siedlcach.

Zajęcia warsztatowe będą się odbywały także na Podlasiu, gdzie tamtejszy Operator programu Bardzo Młoda Kultura – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku prowadzi projekt pod nazwą Podlaski Pomost Kultury. Zapisy na warsztaty trwają do 8 maja.

Ruszył nabór na majowe szkolenia dla edukatorów i animatorów kultury z województwa łódzkiego, organizowane przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach projektu Koalicje Kultury. Pierwsze szkolenie już 10 maja w Parzęczewie. W ramach szkoleń odbędą się wykłady performatywne oraz budowania scenariuszy działania edukacji kulturowej. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie ankiety i przesłanie jej do organizatorów na wskazany adres e-mail.

Centrum Praktyk Edukacyjnych przy Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza na spotkanie edukatorów i animatorów „Po(d)łącz się. Wielkopolska Sieć Kultury”. Spotkanie odbędzie się 19-20 maja w ZAMKU. W programie znajdą się: giełda wielkopolskich projektów edukacyjnych i kulturowych, warsztaty dotyczące technik prowadzenia edukacji kulturowej i diagnozy społeczności lokalnych, porady specjalistyczne w ramach tzw. stolików eksperckich, a także dyskusja na temat współpracy pól edukacji i kultury.

Termin zgłaszania projektów i zapisy na warsztaty już tylko do 5 maja!

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

3.5.2016 godz. 16:51 - 16:51

Narodowe Centrum Kultury
01-231 Warszawa, Płocka 13
jsmolinska@nck.pl
www.nck.pl
Liczba odsłon: 1061
09.05.2016