Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Jak zaplanować, napisać i zrealizować projekt międzynarodowy

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach i doradztwie dotyczącym planowania, pisania i realizowania projektów międzynarodowych. Uczestnicy dowiedzą się też jak i z jakich źródeł można pozyskiwać dofinansowania na realizację ich projektów. Przy pomocy doradców stworzą kompletny projekt w postaci wniosku o dofinansowanie. Szkolenia odbędą się w 5 miastach Polski, na najbliższe zapraszamy w dniach  11-13 maja do Bielska-Białej.

Celem warsztatów jest przekazanie podstawowej wiedzy i nabycie umiejętności związanych z planowaniem i realizacją partnerskich projektów międzynarodowych oraz pozyskiwaniem na nie dofinansowań.

Kogo zapraszamy?
Członków, pracowników, współpracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych, planujących realizację projektów międzynarodowych, z terenu całej Polski.

Warsztaty odbędą się w 5 różnych lokalizacjach. Na początek zapraszamy do Bielska-Białej.

Ramowy program warsztatów:

Dzień 1: Przygotowanie do pracy w projekcie międzynarodowym.

MODUŁ 1. Planowanie projektu: analiza potrzeb klientów i innych interesariuszy organizacji; analiza zasobów (materialnych, organizacyjnych, personalnych) organizacji; określenie problemu do rozwiązania i celów projektu.

MODUŁ 2. Planowanie projektu: Zadania, budżet, harmonogram, zespół, ryzyka, zarządzanie, monitoring i ewaluacja.

MODUŁ 3. Planowanie, inicjowanie i budowania partnerstw i współpracy w projektach międzynarodowych. Wybór partnera/ partnerów do projektu. Rola lidera partnerstwa.

MODUŁ 4. Jak napisać dobrą, spójną i atrakcyjną propozycję projektową w odpowiedzi na konkurs projektów - wskazówki dotyczące opracowywanie wniosku o dofinansowanie.

Dzień 2. Realizacja projektu międzynarodowego:

MODUŁ 5. Skuteczna realizacja partnerskich projektów międzynarodowych. Przygotowanie do pracy w projekcie. Strategia realizacji.

MODUŁ 6. Aspekty formalne zarzadzania projektem: metody, narzędzia, procedury, dokumentacja, sposoby działania.

MODUŁ 7. Organizacja i zarządzanie pracą zespołu w projekcie międzynarodowym: skuteczna komunikacja i przepływ informacji w partnerstwie międzynarodowym; różnice międzykulturowe, konflikt, motywowanie.

MODUŁ 8. Przygotowanie organizacji do podejmowania przedsięwzięć międzynarodowych: rozwój organizacji pozarządowej jako projekt. Strategia rozwoju organizacji.

MODUŁ 9. Formalno-prawne aspekty współpracy partnerskiej; rodzaje partnerstw; korzyści i wyzwania współpracy; umowa partnerska.

Dzień 3. Możliwości dofinansowania międzynarodowych projektów partnerskich.

MODUŁ 10. Możliwości pozyskiwania dofinansowania na realizacje projektów międzynarodowych:  m.in. Erasmus+,  Kreatywna Europa, Europa dla Obywateli, Fundusz Wyszehradzki.

MODUŁ 11. Możliwości pozyskiwania dofinansowania na realizacje projektów międzynarodowych:, RITA, Programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej (PL-Cz, Pl-Sk), możliwości realizowania działań międzynarodowych w ramach POWER, programy dotacyjne prywatnych organizacji międzynarodowych.

MODUŁ 12. Prezentacja innowacyjnej w skali Polski metody diagnozy problemów społecznych i wypracowywania och rozwiązań: Strukturyzowany Dialog Demokratyczny. Studium przypadku.

Szczegółowy plan warsztatów w załączniku.

Terminy warsztatów:

1. Bielsko-Biała, 11 – 13 maja 2016 r.

W sumie odbędzie się 5 warsztatów. Planowane lokalizacje to: Bielsko-Biała (woj. śląskie), Wrocław (woj. dolnośląskie), Poznań (woj. wielkopolskie), Gdańsk (woj. pomorskie), Łódź (woj. łódzkie) i Lublin (woj. lubelskie).

Warsztaty mogą odbyć się również w innych miastach i/lub województwach, na terenie całej Polski, pod warunkiem zebrania grupy warsztatowej min. 12 osób z min. 6b organizacji spełniających kryteria udziału w projekcie. Co oznacza, że te warsztaty mogą się odbyć u Państwa – we wspólnie ustalonym terminie i miejscu.

Jak się zapisać?

Wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: faie@fundacjaaie.eu lub pocztą tradycyjna na adres organizatora. Formularz oraz  program warsztatów znajduje się w załączniku do tego ogłoszenia oraz  na www.fundacjaaie.eu.

Pytania? Prosimy pisać: faie@fundacjaaie.eu lub telefonować: 511 551 439 – odpowiemy.

Zapraszamy!

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Wiemy czego chcemy. Sieć realizatorów projektów międzynarodowych”, dofinansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
na lata 2014-2020.

Źródło: Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych
Daty wydarzeń:

11.5.2016 - 13.5.2016

Autor wpisu: Aga Dadak

Fundacja Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych
województwo: śląskie
43-300, Bielsko-Biała, Ul. Ukryta 14
faie@fundacjaaie.eu, 511-551-439
www.fundacjaaie.eu

Miejsce wydarzenia
Bielsko-Biała
województwo: śląskie
Bielsko-Biała, Ukryta 14

Formularz zfłoszeniowy na warsztaty
Program warsztatów
Formularz zgłoszeniowy na warsztaty
Liczba odsłon: 1051
26.04.2016