Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Marcin Zalewski

Antropolog kultury, dziennikarz. Wśród aktywności na pierwszy plan wychodzą projekty dotyczące zaniedbanych przestrzeni publicznych, dryfu oraz współczesnej wiejskości. Pracuje w Domu Kultury Bydgoskie! w Toruniu, zawodowo zajmuje się animacją kultury w specjalizacji przestrzeni i architektury. Kurator badań artystycznych Obserwatorium Miejskie oraz pomysłodawca Pracowni Społecznego Dizajnu: warsztatu badającego środowisko społeczne Bydgoskiego Przedmieścia. Współtwórca Fundacji Wybudowania: organizacji zajmującej się stykiem etnografii, sztuki, architektury i badań krajobrazowych, zwłaszcza w regionie Pomorza, Warmii i Mazur. Członek grupy artystycznej Grupa nad Wisłą, współpracownik Galerii Miłość. Prywatnie miłośnik regionu ziemi lubawskiej i zapalony cyklista. 

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od organizacji cyklu mikroświąt dla zaniedbanych miejsc w Toruniu. Nazywały się "Frajda" i o to w nich chodziło: połączenie picia lemoniady, muzyki z krytyką antymiejskich polityk samorządu i deweloperów.

Moja ulubiona metoda pracy to
tworzenie kolaży jako forma planowania i fantazjowania o przestrzeni.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o tym, aby nie być kolonizatorem społeczności, z którą pracujesz.
 

 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

19.4.2016 godz. 13:57 - 13:57

Liczba odsłon: 1015
19.04.2016