Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Akademia Liderów Rzeczypospolitej, szkolenia i obóz letni

Akademia Liderów Rzeczypospolitej zaprasza na bezpłatne szkolenia oraz obóz letni. To projekt kierowany do studentów i absolwentów działających aktywnie w środowisku akademickim lub swojej społeczności lokalnej, a także dla tych, którzy dopiero chcieliby podjąć taką działalność. Szkolenia realizowane są na terenie całej Polski do listopada 2016 r., obóz letni odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 r.

 

Akademia Liderów Rzeczypospolitej to projekt kierowany do studentów i absolwentów działających aktywnie w środowisku akademickim lub swojej społeczności lokalnej, a także dla tych, którzy dopiero chcieliby podjąć taką działalność. Dzięki współpracy z wybitnymi specjalistami i liderami ze świata nauki, biznesu i instytucji publicznych jesteśmy w stanie zapewnić wysoki poziom merytoryczny naszych warsztatów. Nasze szkolenia są bezpłatne!

Dlaczego warto?

Żyjemy w bardzo dynamicznych czasach i stoimy przed ogromnej wagi wyzwaniami – w sferze gospodarczej, instytucjonalnej, społecznej, prawnej czy militarnej. To właśnie od Was, obecnych studentów, a przyszłych Liderów Rzeczypospolitej, zależy to, czy Polska wyjdzie zwycięsko z tej próby. Akademia Liderów Rzeczypospolitej chce wyjść naprzeciw tej potrzebie dla Rzeczypospolitej, czyli Dobra Wspólnego.

Zakres szkoleń I Stopnia kładzie nacisk na praktyczną wiedzę z kwestii leadership, budowania i zarządzania zespołem oraz rozwoju osobistego. Szkolenia będą zawierały zajęcia:

 • Lider dla Rzeczypospolitej – dobro wspólne jako fundament działania! Uczestnicy dzięki krótkiemu wprowadzeniu będą mogli zastanowić się czym dla mnie jest dobro wspólne, jak oceniam i jak mogę kontynuować moje działanie na rzecz swojej ojczyzn.
 • „Ja jako lider” – ocena swoich mocnych stron, co zrobić aby poczuć się pewniej w roli lidera, różnica między liderem a menadżerem. Uczestnicy po tej części szkolenia będą w stanie wartościować swoje zachowania w kontekście bycia liderem, refleksja nad postawami przełożonych, menadżerów a liderów pozwoli odnieść się bezpośrednio do swoich zachowań oraz dobrych i złych przyzwyczajeń.
 • „Liderzy w działaniu” – na czym polega digital marketing i social media w działaniu lidera, tworzenie wizerunku narzędziami PR. Uczestnicy po tej części szkolenia otrzymają wiedzę jak kreować komunikaty, markę, wizerunek swojej osoby lub organizacji kanałami takimi jak facebook, linkedin, twitter, strona internetowa.
 • „Lider komunikacji” – na czym polega skuteczna komunikacja z zespołem, organizacja efektywnych spotkań, wizerunek osobisty lidera. Uczestnicy po tej części szkolenia będą w stanie dobierać odpowiedni sposób pozytywnego oddziaływania na swoich współpracowników zależnie od sytuacji, stanu emocjonalnego, stresu i okoliczności

 

Harmonogram:

 • 14.05.2016 – Opole – zgłoszenia do 07.05
 • 21.05.2016 – Wrocław – zgłoszenia do 14.05
 • 08.10.2016 – Poznań – zgłoszenia do 01.10
 • 15.10.2016 – Lublin – zgłoszenia do 08.10
 • 22.10.2016 – Katowice – zgłoszenia do 15.10
 • 19.11.2016 – Kraków – zgłoszenia do 12.11
 • 26.11.2016 – Białystok – zgłoszenia do 19.11

 

Uczestnicy wykazujący się ponadprzeciętną wiedzą, zaangażowaniem i umiejętnościami przywódczymi czyli liderzy szkolenia I stopnia zostaną zaproszeni przez nas do uczestnictwa w dwudniowym szkoleniu zlokalizowanym w Warszawie. Szkolenie prowadzone przez wyjątkowych gości obejmie:

Blok I:

Lider i jego zespół (budowanie wizerunku, zarządzanie zespołem,menadżer a lider)
PR w NGO (budowanie wizerunku, zarządzanie wizerunkiem i przekazem)

Blok II:

Wystąpienia publiczne (nauka wystąpień, sztuka erystyki i prowadzenia dialogu)
Social media i digital marketing – docieranie z przekazem do okreslonych grup, budowanie kampanii reklamowej

Blok III:

Lider w strukturze instytucji publicznych i w gospodarce

Harmonogram:

03.06-05.06.2016 r. – pierwsze szkolenie II stopnia odbywające się w Warszawie
25.11-27.11.2016 r. – drugie szkolenie II stopnia odbywające się w Warszawie zamykające projekt Akademia Liderów Rzeczypospolitej

Obóz letni Akademii Liderów Rzeczypospolitej: 

Obóz jest adresowany dla osób wykazujących cechy przywódcze, mogących wziąć na swoje barki ciężar prowadzenia organizacji na poziomie lokalnym lub ogólnopolskim. Celem obozu jest wyposażenie jego uczestników w narzędzia pozwalające sprawnie zarządzań organizacją. Zajęcia na obozie poprowadzą osoby specjalizujące się w konkretnych dziedzinach pracy organizacji takich jak: finanse, pozyskiwanie funduszy, prawo, komunikacja, przywództwo, marketing.

Harmongram:

04.07-09.07.2016

 

Zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej.

 

Źródło: www.akademialiderowrp.pl
Daty wydarzeń:

21.4.2016 - 19.11.2016

Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-382 Warszawa, ul. Solec 81b lok. 73a
a.lipson@fundacjainicjatywmlodziezowych.pl
www.akademialiderowrp.pl
Liczba odsłon: 676
22.04.2016

Zobacz także:

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w III edycji „Muzealnego think-tanku”

Projekt zakłada tworzenie nieformalnej sieci pracowników i pracowniczek muzeów oraz organizacji wspierających rozwój muzealnictwa. Podczas kilku spotkań pragniemy stworzyć platformę wymiany inspiracji, praktyk i doświadczeń, a także wspólnie przedyskutować wątpliwości, pytania. Program think-tanku tworzą dyskusje, warsztaty i wykłady; każdy z uczestników może wziąć udział w budowaniu programu, zgłaszając własny temat do omówienia.

Pokaz live filmu "Sztuka w obronie Docklands"

Peter Dunn, artysta i aktywista z Londynu, świadomie stosuje sztukę jako narzędzie budowania tożsamości miejsc i pobudzania interakcji społecznej. Film „Sztuka w obronie Docklands” to opowieść o działaniach artystycznych podejmowanych przez Petera, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. 

Cykl spotkań "O różnicy i różnorodności"

Punktem wyjścia do dyskusji będzie omawianie tekstów kultury będących ilustracją lub próbą analizy współczesnych zjawisk społecznych, często generujących konflikty między przedstawicielami różnych grup. Podczas spotkań będziemy przyglądać się temu, co nas dziś różni, czym jest kryzys wspólnoty, jak rozumiemy pojęcie społeczeństwa otwartego, jak powinniśmy ze sobą rozmawiać mimo różnic?