Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Akademia Liderów Rzeczypospolitej, szkolenia i obóz letni

Akademia Liderów Rzeczypospolitej zaprasza na bezpłatne szkolenia oraz obóz letni. To projekt kierowany do studentów i absolwentów działających aktywnie w środowisku akademickim lub swojej społeczności lokalnej, a także dla tych, którzy dopiero chcieliby podjąć taką działalność. Szkolenia realizowane są na terenie całej Polski do listopada 2016 r., obóz letni odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 r.

 

Akademia Liderów Rzeczypospolitej to projekt kierowany do studentów i absolwentów działających aktywnie w środowisku akademickim lub swojej społeczności lokalnej, a także dla tych, którzy dopiero chcieliby podjąć taką działalność. Dzięki współpracy z wybitnymi specjalistami i liderami ze świata nauki, biznesu i instytucji publicznych jesteśmy w stanie zapewnić wysoki poziom merytoryczny naszych warsztatów. Nasze szkolenia są bezpłatne!

Dlaczego warto?

Żyjemy w bardzo dynamicznych czasach i stoimy przed ogromnej wagi wyzwaniami – w sferze gospodarczej, instytucjonalnej, społecznej, prawnej czy militarnej. To właśnie od Was, obecnych studentów, a przyszłych Liderów Rzeczypospolitej, zależy to, czy Polska wyjdzie zwycięsko z tej próby. Akademia Liderów Rzeczypospolitej chce wyjść naprzeciw tej potrzebie dla Rzeczypospolitej, czyli Dobra Wspólnego.

Zakres szkoleń I Stopnia kładzie nacisk na praktyczną wiedzę z kwestii leadership, budowania i zarządzania zespołem oraz rozwoju osobistego. Szkolenia będą zawierały zajęcia:

 • Lider dla Rzeczypospolitej – dobro wspólne jako fundament działania! Uczestnicy dzięki krótkiemu wprowadzeniu będą mogli zastanowić się czym dla mnie jest dobro wspólne, jak oceniam i jak mogę kontynuować moje działanie na rzecz swojej ojczyzn.
 • „Ja jako lider” – ocena swoich mocnych stron, co zrobić aby poczuć się pewniej w roli lidera, różnica między liderem a menadżerem. Uczestnicy po tej części szkolenia będą w stanie wartościować swoje zachowania w kontekście bycia liderem, refleksja nad postawami przełożonych, menadżerów a liderów pozwoli odnieść się bezpośrednio do swoich zachowań oraz dobrych i złych przyzwyczajeń.
 • „Liderzy w działaniu” – na czym polega digital marketing i social media w działaniu lidera, tworzenie wizerunku narzędziami PR. Uczestnicy po tej części szkolenia otrzymają wiedzę jak kreować komunikaty, markę, wizerunek swojej osoby lub organizacji kanałami takimi jak facebook, linkedin, twitter, strona internetowa.
 • „Lider komunikacji” – na czym polega skuteczna komunikacja z zespołem, organizacja efektywnych spotkań, wizerunek osobisty lidera. Uczestnicy po tej części szkolenia będą w stanie dobierać odpowiedni sposób pozytywnego oddziaływania na swoich współpracowników zależnie od sytuacji, stanu emocjonalnego, stresu i okoliczności

 

Harmonogram:

 • 14.05.2016 – Opole – zgłoszenia do 07.05
 • 21.05.2016 – Wrocław – zgłoszenia do 14.05
 • 08.10.2016 – Poznań – zgłoszenia do 01.10
 • 15.10.2016 – Lublin – zgłoszenia do 08.10
 • 22.10.2016 – Katowice – zgłoszenia do 15.10
 • 19.11.2016 – Kraków – zgłoszenia do 12.11
 • 26.11.2016 – Białystok – zgłoszenia do 19.11

 

Uczestnicy wykazujący się ponadprzeciętną wiedzą, zaangażowaniem i umiejętnościami przywódczymi czyli liderzy szkolenia I stopnia zostaną zaproszeni przez nas do uczestnictwa w dwudniowym szkoleniu zlokalizowanym w Warszawie. Szkolenie prowadzone przez wyjątkowych gości obejmie:

Blok I:

Lider i jego zespół (budowanie wizerunku, zarządzanie zespołem,menadżer a lider)
PR w NGO (budowanie wizerunku, zarządzanie wizerunkiem i przekazem)

Blok II:

Wystąpienia publiczne (nauka wystąpień, sztuka erystyki i prowadzenia dialogu)
Social media i digital marketing – docieranie z przekazem do okreslonych grup, budowanie kampanii reklamowej

Blok III:

Lider w strukturze instytucji publicznych i w gospodarce

Harmonogram:

03.06-05.06.2016 r. – pierwsze szkolenie II stopnia odbywające się w Warszawie
25.11-27.11.2016 r. – drugie szkolenie II stopnia odbywające się w Warszawie zamykające projekt Akademia Liderów Rzeczypospolitej

Obóz letni Akademii Liderów Rzeczypospolitej: 

Obóz jest adresowany dla osób wykazujących cechy przywódcze, mogących wziąć na swoje barki ciężar prowadzenia organizacji na poziomie lokalnym lub ogólnopolskim. Celem obozu jest wyposażenie jego uczestników w narzędzia pozwalające sprawnie zarządzań organizacją. Zajęcia na obozie poprowadzą osoby specjalizujące się w konkretnych dziedzinach pracy organizacji takich jak: finanse, pozyskiwanie funduszy, prawo, komunikacja, przywództwo, marketing.

Harmongram:

04.07-09.07.2016

 

Zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej.

 

Źródło: www.akademialiderowrp.pl
Daty wydarzeń:

21.4.2016 - 19.11.2016

Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-382 Warszawa, ul. Solec 81b lok. 73a
a.lipson@fundacjainicjatywmlodziezowych.pl
www.akademialiderowrp.pl
Liczba odsłon: 1012
22.04.2016