Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca organizacje działające w obszarze edukacji do udziału w otwartym konkursie ofert „Wspieranie inicjatyw edukacyjnych w szkolnym środowisku wielokulturowym”. Nabór ofert trwa do 5 maja 2016 r. 

Celem konkursu jest: wyłonienie najlepszych ofert wnioskodawców, którzy zrealizują projekty na rzecz szkół, w których uczą się cudzoziemcy, uczniów będących uchodźcami i uczniów z mniejszości narodowych i etnicznych mieszkających w Polsce oraz szkół, do których uczęszczają, a także na rzecz placówek oświatowowychowawczych działających w środowisku lokalnym.

Dofinansowanie uzyskają projekty na rzecz rozwijania pozytywnych relacji w szkolnym i lokalnym środowisku wielokulturowym, obejmujących wzajemne poszanowanie odmienności kultur i tradycji, przeciwdziałania nieporozumieniom na tle międzykulturowym oraz projekty wspomagające podjęcie nauki w publicznych przedszkolach i szkołach, w szczególności realizujące intensywne kursy wakacyjne języka polskiego, projekty wspierające kultywowanie języka, tradycji i kultury mniejszości narodowych i etnicznych.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych ofert wnioskodawców, którzy zrealizują projekty z zakresu:

rozwijania pozytywnych relacji w szkolnym i lokalnym środowisku wielokulturowym, obejmujących wzajemne poszanowanie odmienności kultur i tradycji, przeciwdziałania nieporozumieniom na tle międzykulturowym, kierowane do co najmniej jednej z następujących grup:

  • uczniów cudzoziemskich i polskich,
  • nauczycieli i wychowawców,
  • kadry zarządzającej i administracyjnej szkół oraz placówek oświatowowychowawczych,
  •  rodziców uczniów cudzoziemskich i polskich, 

 

lub nauczania języka polskiego i kultury polskiej dla dzieci i młodzieży będących uchodźcami, wspomagające podjęcie nauki w publicznych przedszkolach i szkołach, w szczególności realizujące intensywne kursy wakacyjne języka polskiego dla dzieci uchodźców
,
lub kultywowania języka, tradycji i kultury dla dzieci i młodzieży z mniejszości narodowych i etnicznych mieszkających w Polsce;

Szczegółowy zakres zadania i wymagania organizacyjne znajdują się w Regulaminie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie do dnia 3 czerwca 2016 r.

Termin realizacji zadania upływa w dniu 30 listopada 2016 r.

Na realizację zadania przeznacza się środki publiczne w wysokości: 600 000 zł.

Formularz oferty należy wypełnić elektronicznie. Formularz oferty zamieszczony jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem www.bip.men.gov.pl

Źródło: www.bip.men.gov.pl
Daty wydarzeń:

12.4.2016 - 5.5.2016

Ministerstwo Edukacji Narodowej
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-918 Warszawa, Al. J. Ch. Szucha 25
informacja@men.gov.pl, 22 34 74 100
www.bip.men.gov.pl
Liczba odsłon: 1230
12.04.2016