Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

hurra!TEKTURA, Toruń

Blok intermedialnych warsztatów zainspirowany papierem i sztuką współczesną. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży z regionu kujawsko-pomorskiego. Podczas wspólnej zabawy plastycznej stworzymy nieszablonowe prace łączące papier z nowymi mediami oraz prześledzimy tendencje w sztuce aktualnej. Efektem końcowym naszych działań będą: papieroOBIEKTY, papieroDESIGN, papieroAKCJE, papieroOBRAZY, papieroPRZESTRZENIE, papieroRUCH oraz papieroRELIEFY.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty intermedialne w małych miastach i wsiach regionu kujawsko-pomorskiego oraz w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. W warsztatach weźmie udział ok. 1000 dzieci. Tematycznie i formalnie zajęcia praktyczne nawiążą do współczesnych artystów, którzy w swych realizacjach wykorzystują papier. Zajęcia rozpoczynać się będą od pokazu multimedialnego przybliżającego sylwetkę, twórczość oraz tajniki warsztatu wybranego artysty. Podczas zajęć uczniowie wykorzystując w swych realizacjach nowe technologie nauczą się je obsługiwać i kreatywnie nimi operować. W ramach zadania zostaną wykonane nieszablonowe prace łączące papier z nowymi mediami. Efektem końcowych będzie: animacja, fotografia cyfrowa, design, obiekty przestrzenne, flash mob, performance. Do projektu zostali zaproszeni współcześni artyści z Wrocławia, Szczecina i Torunia. Najciekawsze z powstałych prac będzie można zobaczyć na wystawie podsumowującej projekt w grudniu br. w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. 

Więcej informacji dotyczących projektu hurra!TEKTURA: www.galeriadziecka.com

 

Źródło: Galeria Dziecka

Autor wpisu: Katarzyna Skrobała

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
województwo: kujawsko-pomorskie, powiat: m. Toruń
87-100 Toruń
kontakt@galeriadziecka.com, 566227534
www.galeriadziecka.com
Liczba odsłon: 765
08.04.2016