Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Utracona pamięć

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie otrzymał dofinansowanie na realizację projektu Utracona pamięć w ramach priorytetu Patriotyzm Jutra 2016. Autorem projektu jest Regina Wicher - instruktor kultury GOKSiP Osielec.

Utracona pamięć to projekt w ramach którego zrealizowano następujące działania:
 

1. Warsztaty - Opowiedz mi swoją historię

Każda z grup warsztatowych stworzyła mapę swojej miejscowości, zawierając w niej najważniejsze miejsca, wydarzenia, zabytki, pomniki, osoby itd. Warsztaty te wymagały przygotowania na podstawie tekstów źródłowych. Każda z grup podczas wspólnego spotkania zaprezentowała pozostałym uczestnikom historię swojej miejscowości i wspólnie stworzyli mapę Gminy Jordanów i miasta Jordanów. Wątkiem przewodnim były czasy II wojny światowej i okresu powojennego. Podczas spotkania grupy wypracowały także własne definicje patriotyzmu, które następnie w formie ulotek posłużyły do zwrócenia uwagi mieszkańców na zagadnienie patriotyzmu oraz działania projektowe.
 

2. Gra terenowa

Każda z grup warsztatowych zaprasił do siebie uczestników z innych miejscowości. Grupa, u której odbywała się gra pełniła rolę agentów, czyli osób które zlecają wykonanie konkretnych zadań. Pozostali wykonywali zadania według wskazanych reguł. Scenariusz gry podyktowany był najciekawszą historią, zabytkiem lub mało znaną, sławną osobą, jednak kanwą gier jest rzeczywistość wojenna.
 

3. Spotkanie ze świadkiem przeszłości

Każda z grup w dniu realizacji gry terenowej zorganizowała spotkanie z ciekawą osobą, która opowiedziała o wojennej bądź powojennej przeszłości. W spotkaniu brali również  udział mieszkańcy miejscowości oraz z całej Gminy Jordanów i miasta Jordanów.

Tegoroczna edycja Konkursu "Patriotyzm jutra" z wielu względów była wyjątkowa. Przede wszystkim budżet konkursu wzrósł o 100% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniósł 4 mln zł. Z 930 do 1500 wzrosła też liczba instytucji, które wnioskowały o dotację.

Zespół Sterujący zdecydował się na dofinansowanie realizacji 159 projektów. Dotacjami w wysokości od 5000 do 58 000 zł wsparto realizację różnorodnych działań m.in. warsztatów edukacyjnych, gier planszowych, filmów dokumentalnych, wystaw czy działań aktywizujących społeczności lokalne. Są wśród nich projekty lokalne, obejmujące zasięgiem jedną miejscowość lub gminę, są też i przedsięwzięcia ogólnopolskie.

 

Źródło: GOKSIP Jordaóow
Daty wydarzeń:

4.4.2016 - 1.12.2016

Utracona pamięć
Autor zdjęć: R. Wicher, B. Makuch

Utracona pamięć Utracona pamięć Utracona pamięć Utracona pamięć Utracona pamięć Utracona pamięć Utracona pamięć Utracona pamięć Utracona pamięć
Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr

Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr
Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr

Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr Bajki spod poduchy, bohaterzy z gałganków i rodzinny teatr

Autor wpisu: Regina Wicher

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie
województwo: małopolskie
34-234 Osielec, Osielec 500
goksipjordanow@wp.pl, 18 2773500
www.goksip-jordanow.pl

Miejsce wydarzenia
Gmina Jordanów, miasto Jordanów
województwo: małopolskie


DSCF6871
Liczba odsłon: 1157
04.04.2016