Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Przyjechał teatr! Lublin

Projekt w spójny i kompleksowy sposób łączy cykl siedmiodniowych działań teatralnych, dedykowany szerokiemu gronu odbiorców. W ramach projektu, w terminie od 17 do 25 października 2016 roku, w Filii nr 36 MBP w Lublinie (ul. Zygmunta Augusta 15) odbędą się różnego rodzaju działania teatralne. Przeprowadzą je doświadczeni aktorzy, instruktorzy i pedagodzy specjalizujący się we wdrażaniu najnowszych metod i technik pracy teatralnej. Strategicznym celem projektu jest włączenie społeczności lokalnej dzielnicy Felin w działania teatralne, współtworzenie ich, a co za tym idzie, edukacja, animacja i integracja różnych grup wiekowych i społecznych. Projekt przybliży możliwość obcowania z teatrem i uzmysłowi, jak ważną rolę odgrywa on w pozytywnym rozwoju zdolności i osobowości każdego człowieka. Przedstawiciele różnych grup wiekowych i społecznych będą mieli unikalną możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta.

17 października 2016

 • "Baju baju w najmłodszym kraju" - autorskie warsztaty dla dzieci z elementami bajkoterapii, z wykorzystaniem teatrobooków, bajkostworów oraz klocków MuBaBaO.
 • "Baju baju w młodzieżowym kraju" - autorskie warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z wykorzystaniem klocków MuBaBaO.
 • "Malowanie opowieści" - autorskie warsztaty teatralno-plastyczne dla młodzieży.
 • "Tworzenie słowem" - autorskie warsztaty sztuki opowiadania dla młodzieży i osób dorosłych.
   

18 października 2016

 • "Kuferek osobliwości" - autorskie warsztaty kreatywności dla osób dorosłych (rodziców, opiekunów, pedagogów i bibliotekarzy).
 • "Opowieści z dreszczykiem" - opowiadanie autorskich bajek dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym.
 • "Bajki dla dorosłych" - opowiadanie autorskich bajek osobom dorosłym.
   

19 października 2016

 • Autorskie warsztaty Teatru Cieni dla dzieci i młodzieży.
 • Autorski spektakl teatralny z muzyką na żywo - Teatrzyk Raz-dwa-trzyk.
 • "Sznurkowe opowieści" - autorskie rodzinne warsztaty teatralne.
   

20 października 2016

 • "Niewidzialni" - autorski spektakl Teatru "Małe Mi" (przeznaczony dla dzieci i młodzieży, jak też osób niewidomych i słabowidzących).
 • Autorskie warsztaty teatralno-plastyczne.
   

21 października 2016

 • "Gdzie jest Czerwony Kapturek" - autorski spektakl Bogusława Byrskiego z lalką trikową.
 • Autorskie warsztaty Bogusława Byrskiego z interpretacji tekstu i improwizacji scenicznej.
   

24 października 2016

 • "Jak stworzyć własny teatrzyk domowy" - autorskie warsztaty z tworzenia lalek teatralnych przeznaczone dla osób dorosłych, rodziców, opiekunów, pedagogów i bibliotekarzy.
   

25 października 2016

 • "Dobry las" - autorski spektakl teatralny Teatru "Gry i Ludzie".
Źródło:
Daty wydarzeń:

17.10.2016 - 25.10.2016

Autor wpisu: Dorota Olejniczek-Klementewicz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
20-007 Lublin, Peowiaków 12
kancelaria@mbp.lublin.pl, 81 4666200
www.mbp.lublin.pl

Miejsce wydarzenia
Filia nr 36, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
województwo: lubelskie
20-283 Lublin, Zygmunta Augusta 15

Liczba odsłon: 803
18.04.2016

Zobacz także:

Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji

Projekt "Kto sztuka nie błądzi. Sztuka buntu i akceptacji" jest realizowanyw Orońsku i Wierzbicy przez doświadczonych edukatorów oraz absolwentów uczelni artystycznych posiadających dorobek pedagogiczny i doświadczenie w pracy ze środowiskami objętymi wykluczeniem społeczno materialnym. Zajęcia prowadzone są w oparciu o aktywizujące uczestników metody warsztatowe oraz wykłady teoretyczne, których hasłem przewodnim jest bunt w sztuce współczesnej. Projekt jest realizowany przy wsparciu dwóch instytucji partnerskich: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

Przygoda z teatrem

Projekt „Przygoda z teatrem” zakłada  tworzenie warunków do stymulacji rozwoju kompetencji społecznych przedszkolaków,  organizacji zajęć, które przyczynią się do rozwoju, wzmocnienia umiejętności takich jak: współpraca w zespole, uczenie odpowiedzialności za siebie i innych, systematyczności, tolerancji, otwartości, umiejętności wyrażania własnego zdania.

 

Nabór do ”Liderzy Teatroteki Szkolnej”

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza nauczycieli do wzięcia udziału w programie Liderzy Teatroteki Szkolnej. Rozpoczął się nabór do edycji w nowym roku szkolnym 2017/2018. Nabór trwa do 24 września.