Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

las pełen dźwięków

"Las pełen dźwięków" to kilkumiesięczny cykl warsztatów kreatywnych dla dzieci w wieku szkolnym. Projekt składa się z serii zajęć z udziałem artystów, muzyków i animatorów, prowadzonych w formie warsztatów i spacerów dźwiękowych, audycji muzycznych i spotkań w pracowanich plastycznych.

Zajęcia  kreatywne dla uczniów trójmiejskich szkół podstawowych. Poprzez udział w projekcie majmłodsi będę mieli szansę uczestnictwa w audycjach muzycznych (specjalnie dla nich przygotowanych koncertach na żywo muzyki klasycznej, jazzowej i współczesnej)  z udziałem zawodowych muzyków, warsztatach dźwiękowych z wykorzystaniem najnowszych technologii (kreatywne wykorzystanie telefonu komórkowego, komputera do tworzenia własnych piosenek, dzwonków na telefon za pośrednictwem amatorskich programów do tworzenia muzyki), spacerach dzwiękowych po lesie wokół Opery Leśnej, warsztatach kreatywnych w eco pracowni (tworzenie instrumentów muzycznych z wykorzystaniem materiałów recyklingowych) i warsztatach przestrzenno plastycznych.

"Las pełen dźwięków" to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-11 lat, realizowany na przestrzeni kilku miesięcy (marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień), na który składają się: 


- Audycje muzyczne z udziałem Polskiej Filharmonii Kamerlanej Sopot
- Warsztaty dźwiękowe "Pracowania edukacyjno-warsztatowa Creativ_Lab"
- Spacery dźwiękowe: "Salonik Opery Leśnej"
- Warsztaty Kreatywne w eco pracowni Domu Artystów
- Warsztaty przestrzenno-plastyczne: "Duch z Opery Leśnej"

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Sopotu.

 

Źródło:
Daty wydarzeń:

17.3.2016 - 31.12.2016

Autor wpisu: Mariusz Pszczółkowski

Bałtycka Agencja Artystyczna BART
81-703, Sopot, Kościuszki 61
58/555-84-40
www.bart.sopot.pl, www.operalesna.sopot.pl,

Miejsce wydarzenia
Opera Leśna
województwo: pomorskie
81-829, Moniuszki 12

Liczba odsłon: 440
23.03.2016