Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Prywatne pilnie poszukiwane...

Mazowiecki Instytut Kultury wraz Fundacją Ari Ari i Stowarzyszeniem „Z Siedzibą w Warszawie" poszukują prywatnych podmiotów kultury z woj. mazowieckiego. Prowadzimy projekt badawczy, przygotowujemy film oraz publikację… zapraszamy do udziału.

Mazowiecki Instytut kultury realizuje w 2016 projekt badawczy, obejmujący niepubliczne / prywatne / rodzinne PODMIOTY KULTURY.

Zapraszamy do współpracy prywatne domy kultury, świetlice, kolektywy artystyczne, kolonie artystów, aktywne koła gospodyń wiejskich, klubokawiarnie, prywatne biblioteki, galerie, muzea.

Poszukujemy aktywnych podmiotów kultury, czyli jak definiował Wojciech Kłosowski – wszystkich osób, grup osób, organizacji i instytucji, które „robią kulturę” w sposób zamierzony (intencjonalny) i względnie trwały (nieincydentalny).

Poszukujemy również wszelkich struktur nieformalnych, które zajmują się kulturową aktywnością, czy np. organizowaniem zlotu tuningowanych samochodów, rewią mody strażackiej, komiksami lub koronczarstwem, wszelkimi przejawami twórczej aktywności.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich prywatnych podmiotów kultury, które chciałyby uczestniczyć w badaniu. Szczególnie chcielibyśmy porozmawiać i spojrzeć na wizualne aspekty prywatnej działalności kulturalnej na Mazowszu. Zrealizujemy kilkuminutowe filmy dokumentujące działalność podmiotów uczestniczących w badaniach, promujące fenomen prywatnej, niepublicznej aktywności kulturalnej. Wyniki i podsumowania wspólnych spotkań zamieszczone zostaną w publikacji Mazowieckiego Obserwatorium Kultury podsumowującej projekt. Chętnych prosimy o zgłaszanie chęci udziału w projekcie wraz z opisem działalności na adres:

s.hrycyk@ariari.org

Zapraszamy!

Badanie jest realizowane w ramach Mazowieckiego Obserwatorium Kultury. Tegoroczna edycja projektu jest kontynuacją cyklu rozpoczętego seminarium i badaniami w 2013 i 2015:

www.muzeumprywatne.wwarszawie.org.pl,
www.mazowieckieobserwatorium.pl/strefa-wideo.html.

Projekt został zainicjowany przez Mazowiecki Instytut Kultury w partnerstwie z Fundacją Ari Ari i Stowarzyszeniem „Z Siedzibą w Warszawie”. Inspiracją stał się Raport o muzeach prywatnych (www.muzeaprywatne.blogspot.com/p/do-pobrania.html) przygotowany przez Fundację Ari Ari.

Daty wydarzeń:

18.3.2016 - 30.9.2016

Autor wpisu: Stefania Hrycyk-Kubat

Fundacja Ari Ari
województwo: kujawsko-pomorskie
85-858, Bydgoszcz, ul. T. Boya-Żeleńskiego 6/77
ariari@ariari.org, +48 668 28 99 15
www.ariari.org

Miejsce wydarzenia
województwo: mazowieckie


Liczba odsłon: 1012
18.03.2016