Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wolontariat polska pomoc 2016, MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłasza konkurs na realizację zadania publicznego pt. „Wolontariat polska pomoc 2016” odpowiadającego założeniom Planu współpracy rozwojowej w 2016 r. Oferty należy składać do 31 marca 2016 r., natomiast rejestracji on-line na stronie ministerstwa należy dokonać co najmniej na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. 

Od 2008 r. MSZ realizuje program Wolontariat polska pomoc, którego celem jest wspieranie bezpośredniego zaangażowania polskich obywateli w pomoc mieszkańcom państw rozwijających się oraz upowszechnienie w polskim społeczeństwie wiedzy o problemach, z jakimi te państwa się zmagają. Jest to nowy i ważny element programu polskiej pomocy zagranicznej, w którego ramach Polska wspiera inicjatywy na rzecz krajów o niższych wskaźnikach rozwoju.

Celem zadania publicznego "Wolontariat polska pomoc 2016" jest realizacja zadań w dziedzinie wolontariatu, odpowiadających założeniom "Planu współpracy rozwojowej w 2016 r.", a w szczególności wyłonienie najlepszych projektów wolontariackich na rzecz jednego z piętnastu krajów partnerskich: Boliwii, Ekwadoru, Etiopii, Ghany, Jamajki, Kenii, Mjanmy, Palestyny, Paragwaju, Peru, Rwandy, Senegalu, Tanzanii, Ugandy i Zambii, będących biorcami oficjalnej pomocy rozwojowej, tj. krajów znajdujących się na liście Komitetu Pomocy Rozwojowej (Development Assistance Committee, DAC) OECD.

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację ww. zadania publicznego wynosi:
1 200 000 zł (słownie: jeden milion dwieście tysięcy złotych).

Zasady przyznawania dotacji:
O przyznanie dotacji mogą ubiegać się podmioty, o których mowa w art. 127 ust. 1 pkt 1 lit. e ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2013, poz. 885 z późn. zm.) z zastrzeżeniem postanowień regulaminu konkursu, dostępneg na stronie MSZ. O przyznanie dotacji ubiega się mogą min.: stowarzyszenia, fundacje, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,spółdzielnie socjalne.

Termin i warunki realizacji zadania publicznego:

Zadanie należy zrealizować nie później niż do 31 grudnia 2016 r.

Termin i sposób składania ofert:
Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie portal.polskapomoc.gov.pl. Po dokonaniu rejestracji oferent otrzyma login oraz hasło, dzięki którym będzie mógł wypełnić formularz oferty on‑line. Oferenci, którzy dokonali rejestracji w latach ubiegłych powinni korzystać z nadanego im loginu i hasła. Należy wypełnić formularz oferty on-line i następnie wysłać wraz z wymaganymi załącznikami za pośrednictwem łącza internetowego do bazy danych MSZ oraz dostarczyć wydrukowaną i podpisaną ofertę oraz jej dwie kopie do MSZ pocztą, kurierem bądź osobiście do Dziennika Podawczego MSZ.
 

Szczegółowe informacje oraz dokumenty konkursowe znajdują się na stronie MSZ.

Źródło: www.msz.gov.pl
Daty wydarzeń:

14.3.2016 - 31.3.2016

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Departament Współpracy Rozwojowej
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
00-580 Warszawa, al. J. Ch. Szucha 23
222 500 116
www.msz.gov.pl
Liczba odsłon: 1139
14.03.2016