Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Współpraca w regionie Morza Bałtyckiego

Otwarty został nabór składania wniosków na finansowanie projektów partnerskich, które mają inicjować lub rozwijać współpracę partnerstw minimum trzech z nadbałtyckich krajów: Szwecji, Estonii, Rosji, Polski, Łotwy, Litwy, Ukrainy i Białorusi, a w niektórych przypadkach z Mołdawii i Gruzji. Termin składania wniosków upływa 14 kwietnia 2016 r. 

Swedish Institute (SI) zaprasza organizacje do składania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach współpracy w regionie Morza Bałtyckiego. Działania projektu powinny przyczynić się do ekonomicznego, ekologicznego i społecznego zrównoważonego wzrostu i rozwoju w regionie Morza Bałtyckiego i okolic.

Działania muszą być ukierunkowane na stworzenie warunków dla długotrwałych zrównoważonych relacji między organizacjami w regionie Morza Bałtyckiego. Podstawą działań jest spotkanie osób i organizacji, których celem jest wspieranie i stymulowanie rozwoju wzajemnych stosunków oraz zawieranie partnerstw i sojuszy. Projekty powinny być oparte na analizie potrzeb oraz zawierać wyraźne innowacyjne podejście do regionu.

Ważne jest, aby projekt zawierał rozwiązania zwarte w jednym z następujących dokumentów: the EU Strategy for the Baltic Sea Region, the EU’s Eastern Partnership or the HELCOM Baltic Sea Action Plan, dostępnych na stronie Swedish Institute.

Projekty muszą stworzyć warunki do trwałych relacji między organizacjami. Wnioskodawcy mogą ubiegać się maksymalnie o 500000 SEK. Maksymalny czas trwania projektu to 18 miesięcy.

O dofinansowanie mogą ubiegać się min: władze lokalne, władze regionalne, agencje rządowe, Instytucje badawcze, organizacje pozarzdowe. Głównym wnioskodawcą musi zawsze być organizacja szwedzka.

Więcej informacji w języku angielskim na stronie wydarzenia.

Źródło: www.eng.si.se
Daty wydarzeń:

14.3.2016 - 14.4.2016

Swedish Intitute
S-103 91 Stockholm, Sweden, Slottsbacken 10 Box 7434
si@si.se, +46(0)8 453 7800
www.eng.si.se
Liczba odsłon: 1007
14.03.2016