Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Szkolenia dla animatorów kultury 2016 - tematy i terminy.

Znamy tematy i terminy wszystkich szkoleń dla animatorów kultury! Od września do listopada dowiesz się więcej o grywalizacji, rzecznictwie i udziale animatorów w procesach rewitalizacyjnych, a także poznasz metody i narzędzia pracy animacyjnej z młodzieżą i seniorami. Każde ze szkoleń poprzedzone będzie krótkim, otwartym webinarium. Do udziału w cyklu zapraszamy przede wszystkim animatorów działających w strukturach organizacji pozarządowych, instytucji kultury lub osobiście w małych i średnich ośrodkach do 100 000 mieszkańców. 

  

CYKL SZKOLEŃ DLA ANIMATORÓW KULTURY 2016

 

Dla kogo?

Program skierowany jest do animatorów kultury i edukatorów, pracujących bezpośrednio z lokalnymi społecznościami. Tematyka szkoleń została skonstruowana tak, by rozwijać:  kompetencje psychologiczne i społeczne, które są niezbędne w pracy z grupą, zarządcze czy medialne, które umożliwiają zaplanowanie i skuteczne wdrożenie działań animacyjnych oraz kulturowe, czyli wiedzę o korzeniach animacji i jej różnych obliczach.

Na szkolenia zapraszamy animatorów działających w strukturach organizacji pozarządowych, instytucji kultury lub osobiście w małych i średnich ośrodkach do 100 000 mieszkańców.

Każde ze szkoleń odbywających się od września do listopada będzie poprzedzone krótkim, otwartym dla wszystkich chętnych webinarium. Czytaj więcej o webinariach NCK. 

 

Kryteria rekrutacji na webinaria:

Webinaria dostępne są dla wszystkich chętnych, którzy wypełnią formularz rejestracyjny.

 

Kryteria rekrutacji na szkolenia:

Oprócz kolejności zgłoszeń w przypadku dużego zainteresowania NCK będzie brało pod uwagę dwa kryteria:

  1. miejsce prowadzenie działań: pierwszeństwo będą miały osoby z małych i średnich ośrodków do 100 000 mieszkańców.
  2. rodzaj wykonywanej działalności: pierwszeństwo będą miały osoby pracujące bezpośrednio ze społecznością lokalną i prowadzących zajęcia lub projekty z obszaru animacji kultury i edukacji kulturalnej.

 

W przypadku dużego zainteresowania szkoleniami NCK będzie prosić o to, by organizacja lub instytucja oddelegowała na szkolenie tylko jednego przedstawiciela.

 

Terminy rekrutacji:

Rekrutację rozpoczynamy około 4 tygodni od daty rozpoczęcia szkolenia. Szczegółowe informacje znajdują się w artykułach o poszczególnych wydarzeniach. Rekrutacja prowadzona będzie również na stronie Kadra Kultury.

Webinaria dostępne są dla wszystkich chętnych i organizowane od 7 do 14 dni przed szkoleniem. Rejestrację uruchamiamy na około 5 dni przed danym webinarium. Można dołączyć też w trakcie trwania zajęć. Czytaj więcej o webinariach.

 

Program szkoleń:

11-13 kwietnia 2016 r. Techniki i narzędzia w animacji kultury.
20-22 kwietnia 2016 r. Festyn jako wyzwanie dla animatora.

23-25 maja 2016 r. 

Diagnozowanie potrzeb społeczności lokalnej.

1-3 czerwca 2016 r.

Jak pracować ze społecznością lokalną? Mechanizmy współpracy z grupą.

15-17 czerwca 2016 r. 

Źródła finansowania działań animacyjnych.
12-14 października 2016 r. Metody i narzędzia pracy z młodzieżą w animacji kultury*
19-21 października 2016 r. Rewitalizacja jako wyzwania dla animatora*
7-9 listopada 2016 r. Metody i narzędzia pracy z seniorami w animacji kultury*
28-30 listopada 2016 r. Grywalizacja w projektach animacyjnych*
30 listopada - 2 grudnia 2016 r. Rzecznictwo jako narzędzie pracy animatora*

*Szkolenie poprzedzone 90-minutowym, dostępnym dla wszystkich chętnych webinarium, od 14 do 7 dni przed danym szkoleniem. Rejestracja na webinaria prowadzona jest osobno. Czytaj więcej o webinariach.

Koszt uczestnictwa: 246 zł brutto
Liczba uczestników: 20-22 osoby (w zależności od szkolenia)
Miejsce:Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, H. Sienkiewicza 4, Radziejowice
Czas trwania: 3dni (15h)

____________________________________________________________________________________

 

Program szkoleń Platformy Kultury oraz Kadry Kultury jest kontynuacją zeszłorocznego cyklu oraz odpowiedzią na rekomendacje z NieKongresu Animatorów Kultury (marzec 2014), a ich tematyka wynikiem konsultacji NCK i Forum Kraków. 

Źródło: Platforma Kultury
Daty wydarzeń:

17.8.2016 - 2.12.2016

Narodowe Centrum Kultury
Warszawa 01-231, Płocka 13
imadej@nck.pl, 22 210 01 94

Miejsce wydarzenia
45 km od WarszawyLiczba odsłon: 4884
21.07.2016

Zobacz także:

Poznaj ofertę szkoleniową Kadry Kultury

Jeśli szukasz informacji o wszystkich szkoleniach, warsztatach, webinariach i programach profesjonalizacyjnych (Ogólnopolska Giełda Projektów, Staże w instytucjach kultury, Wolontariat w kulturze, Pracuj w kulturze) organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury, wejdź na stronę Kadry Kultury! Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym roku!

Rusza nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów "animacja+woda"

Przed nami już siódma edycja najbardziej inspirującej konferencji w Polsce – uruchamiamy nabór dobrych praktyk na Ogólnopolską Giełdę Projektów! Tym razem spotkamy się w Gdyni w dniach 19-20 października, dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Miasta Gdyni, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji w Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego i Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tematem, z którego będziemy czerpać, jest kulturotwórcza rola wody i terenów nadwodnych. Swoje projekty można zgłaszać do 30 czerwca.
 

7 dni warsztatów aktorskich w Akademii Sztuki i Kultury!

Siedem dni intensywnego działania aktorskiego! Praca nad świadomością ciała - pewnością siebie - otwarciem głosu - elastyczną wyobraźnią. Spotkanie z wyjątkowymi, kreatywnymi ludźmi. Kameralna grupa, indywidualne, wyważone podejście do każdego uczestnika.