Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

INKU znów finansuje pomysły szczecinian

Rusza pierwszy w tym roku nabór do programu mikrogranTY, realizowanego przez INKU Szczeciński Inkubator Kultury. Do końca marca br. można zgłaszać pomysły na przeobrażenie kawałka przestrzeni półpublicznej w jednodniową instytucję kultury. INKU pomoże sfinansować i zrealizować jeden z nich.

To będzie tematyczna edycja programu mikrogranTY. W tym roku stawiamy na jednodniowe instytucje kultury. Udział mogą wziąć wszyscy, którzy we współpracy z lokalną społecznością czy wspólnotą mieszkaniową przeobrażą na jeden dzień własną kamienicę, blok, dom wielorodzinny w otwartą na wszystkich instytucję kultury – zapowiada Kinga Rabińska z INKU. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na indywidualną odpowiedzialność każdego mieszkańca za miasto, budowanie więzi lokalnych i integrację społeczną w ramach "żywej kultury".

Do tej pory w ramach programu mikrogranTY sfinansowali urodziny ulicy Storrady zorganizowane przez Klub Storrady, a na terenie Gocławia, Golęcina i Pomorzan – wydarzenie pn. O NAS U NAS, czyli akcję dzielenie się dobrym słowem. Teraz czekają na kolejne pomysły, które mogliby pomóc wcielić w życie. Nie ukrywamy, że w tym roku najwyżej punktowane będą te pomysły, które realnie angażują społeczność lokalną. Czyli, jeśli ktoś planuje jednodniowe kino w kamienicy, musi nas przekonać, że mieszkańcy tej kamienicy przynajmniej o tym wiedzą i są na tak – tłumaczy Rabińska – Nie idziemy w ilości hurtowe: zależy nam na prawdziwej współpracy, nie liczbach na papierze.

Głównym celem programu pn. mikrogranTY jest wsparcie przez INKU Szczeciński Inkubator Kultury działającego za pośrednictwem Stowarzyszenia Media Dizajn inicjatyw społeczno-kulturalnych i społeczno-artystycznych o charakterze non-profit oraz o charakterze włączającym i angażującym społeczność lokalną, „umiejscowione” we przestrzeni półpublicznej miasta. Pomysły (na tym etapie jedynie w wersji elektronicznej) do 31 marca br. mogą składać organizacje pozarządowe oraz – uwaga – grupy nieformalne, czyli grupy składające się z minimum trzech pełnoletnich osób, wspólnie realizujących lub chcących realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nie posiadających osobowości prawnej. Pomoc polega na współudziale Organizatora w realizacji inicjatywy poprzez zakup materiałów lub usług o wartości do 2000 zł brutto, których brak uniemożliwiłby realizację. Inicjatywy powinny być planowane do realizacji w okresie od 1 maja 2016 do 15 czerwca 2016.

Dla zainteresowanych 17 marca 2016 r. o godzinie 15:00 w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury (al. Wojska Polskiego 90) odbędzie się spotkanie informacyjne dot. programu i wypełnienia wniosku. Wszystkie szczegóły i niezbędne dokumenty, a także opisy poprzednich edycji dostępne są na stronie www.inkubatorkultury.szczecin.pl.

Źródło: INKU Szczeciński Inkubator Kultury
Daty wydarzeń:

31.3.2016

Autor wpisu: Kinga Rabińska

INKU Szczeciński Inkubator Kultury
województwo: zachodniopomorskie
70-482 Szczecin, al. Wojska Polskiego 90
biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl, 91 424 04 64
www.inkubatorkultury.szczecin.pl

Miejsce wydarzenia
Szczecin
województwo: zachodniopomorskie


Liczba odsłon: 782
07.03.2016