Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Szymon Burek

Rocznik 1988. Absolwent kulturoznawstwa na UMCS w Lublinie (spec. animacja sztuki i dziennikarstwo). Od 2012 roku pracuje w mediach, gdzie zajmuje się tematyką kultury. Jest członkiem Stowarzyszenia kulturalnego Jarte w Mielcu. (woj. Podkarpackie) Współtworzy projekty animacyjne z różnymi instytucjami w kraju. Pisze bloga o animacji kultury (www.animator-kultura.pl). Od 2015 roku prowadzi autorskie warsztaty z nowych mediów na Akademii Ignatianum w Krakowie.

Od 2013 roku uczestnik Ogólnopolskich Giełd Projektów, organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury. W 2014 roku podczas I NIEkongresu Animatorów Kultury w Warszawie zabrał głos jako prelegent na temat roli animatora kultury w Internecie.

Moja przygoda z animacją kultury zaczęła się od spektaklu teatralnego „Dzieckiem podszyty” w którym zagrałem rolę małego księcia. Sztuka, którą zagraliśmy, była efektem rocznego działania, w którym wspólnie z osobami niepełnosprawnymi wyprodukowaliśmy spektakl teatralny. Wszystko robiliśmy sami często nie mając wiedzy jak to zrobić. To wydarzenie było dla mnie bardzo ważne, bo pokazało siłę animacji kultury, która ma silny wpływ na lokalną społeczność.

Moja ulubiona metoda pracy to praca w grupie. Najlepsze pomysły na projekty rodzą się podczas debat i dyskusji. Animator nie może wymuszać swoich pomysłów. Dla mnie ważnym narzędziem pracy jest Internet. Pracę z grupą za pomocą Internetu zaliczam do nowej jeszcze nie do końca odkrytej metody pracy.

Będąc animatorem kultury nie można zapominać o tym, że tak naprawdę trzeba być też księgowym, marketingowcem, dziennikarzem, wychowawcą, czy elektrykiem… 

www.animator-kultura.pl

Źródło: Platforma Kultury
Liczba odsłon: 1241
07.03.2016