Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Muzea w formule smart - GLAM, media interaktywne, rozszerzona rzeczywistość, Warszawa

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Nowoczesne muzea i galerie "Muzea w formule smart - GLAM, media interaktywne, rozszerzona rzeczywistość", które odbędzie się w Warszawie, 23 marca 2016r.

 

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu:

http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2016/mfs/formularz_pr10.php

„Chociaż zmiany, jakie przyniósł ze sobą internet i rozwój nowych technologii mają swoich entuzjastów i sceptyków, nie sposób zaprzeczyć, że na przestrzeni ostatniej dekady pod ich wpływem znacząco zmieniły się metody produkcji i dystrybucji informacji oraz nasze sposoby interakcji z nimi. Misja instytucji kultury - w tym zwłaszcza instytucji sektora GLAM, które od wieków odpowiedzialne są za gromadzenie, przechowywanie i upowszechnianie dziedzictwa - dzięki technologii nabrała nowego znaczenia, a instytucje mają do dyspozycji nowe narzędzia, by móc ją realizować. Zmiany te są źródłem ogromnego potencjału, ale też stawiają przed instytucjami wiele wyzwań, z którymi wcześniej nie musiały się mierzyć. Nie są to jedynie wyzwania natury technologicznej, ale także prawnej i instytucjonalnej, które często wymagają przemyślenia i zrewidowania własnej strategii, wizji oraz sposobu budowania relacji z odbiorcami. Technologia stanowi bowiem rezerwuar możliwych środków i narzędzi, które mogą posłużyć instytucji do realizowania zdefiniowanych przez nią celów, nie jest ona jednak - i nie powinna być - celem samym w sobie. Wobec bogactwa możliwości i rozwiązań, wyzwaniem staje się więc sam proces w selekcji narzędzi i technologii, które najlepiej odpowiadają potrzebom i celom danej instytucji.” To słowa jednej z prelegentek seminarium – Aleksandry Janus, która swoje wystąpienie poświęci najważniejszym technologiom, które pomogą instytucjom efektywnie korzystać z potencjału dostępnych rozwiązań dla realizowania własnej misji. Wykład „Nowe technologie a sektor GLAM (galerie, biblioteki, archiwa, muzea)” będzie połączony z dyskusją.

Więcej tematów, jakie będą poruszone podczas spotkania:

- Augemented Reality - uwarunkowania technologiczne i możliwości zastosowania w muzeach. Dawid Kosiński (Spider`s Web)
- Aplikacja wykorzystująca technologię iBeaconu w Muzeum Neonu. Sebastian Suchanowski (Synappse)
- Bawią czy uczą? Multimedia w projektach edukacyjnych MPW Dr Karol Maur (Kierownik Działu Edukacyjnego, Muzeum Powstania Warszawskiego)
- Wystawa „ 4 wymiAR Muzeum” Joanna Szarata (Laboratorium 3D, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie)
- Projektowanie interaktywnej ekspozycji muzealnej Katarzyna Trojanek (Dział Ekspozycji Multimedialnych, Qumak)

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.cpi-sk.pl/imprezy/2016/mfs/index.php
Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.pl

Źródło: cpi-sk.pl
Daty wydarzeń:

23.3.2016

Centrum Promocji Informatyki
województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
04-041 Warszawa, Międzyborska 50
biuro@cpi-sk.pl, 22 870 69 10
www.cpi-sk.pl
Liczba odsłon: 1244
01.03.2016