Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Ewaluacja jako narzędzie rozwoju organizacji pozarządowej, on-line

Jak oswoić ewaluację i sprawić, aby stała się przydatnym narzędziem, wspierającym rozwój organizacji pozarządowej? Co zrobić, by przestała się kojarzyć z kontrolą, oceną, monitoringiem, a postrzegana była jako szansa na poprawę jakości i warunków pracy? Te i inne informacje możesz uzysać przez udział w bezpłatnym kursie on-line, który organizuje Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich.

Główne cele kursu:

nabycie przez uczestników umiejętności niezbędnych do zaplanowania i realizacji ewaluacji oraz wdrożenia rekomendacji, a także zbudowanie świadomości, że ewaluacja jest niezbędnym narzędziem zarządzania i rozwoju organizacji.

Główne treści:

ewaluacja a inne pojęcia, różne podejścia do ewaluacji, przebieg procesu ewaluacji, projektowanie ewaluacji, metody i techniki ewaluacji, opracowywanie wyników ewaluacji, wykorzystanie danych z ewaluacji, tworzenie systemu monitoringu opartego na wskaźnikach, zlecanie ewaluacji na zewnątrz, planowanie ewaluacji w organizacji.

Kurs "Ewaluacja jako narzędzie rozwoju organizacji pozarządowej" powstał na podstawie scenariusza Katarzyny Sekutowicz.

Katarzyna Sekutowicz
Absolwentka Katedry Antropologii Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu ewaluacji projektów unijnych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1992 roku związana z Biurem Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS. Od 1998 roku prowadzi Pozarządową Agencję Ewaluacji i Rozwoju. Specjalizuje się w ewaluacji, planowaniu strategicznym, zarządzaniu projektami i wdrażaniu zasady równych szans. Autorka i współautorka publikacji z zakresu ewaluacji i planowania w sektorze pozarządowym. Ukończyła szkołę Trenerów Procesu Grupowego. Trenerka i superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

Wydawcą kursu jest Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich, organizacja dbająca o wysoką jakość zarządzania w III sektorze i podnoszenie kompetencji menedżerów i menedżerek organizacji pozarządowych.

Kurs dostępny jest na platformie Kursodrom platforma.kursodrom.pl/moodle/login/index.php

Źródło: www.kursodrom.pl/pl/kursy/24
Daty wydarzeń:

17.2.2016 - 25.2.2016

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich
województwo: mazowieckie
02-954 Warszawa, ul. Królowej Marysieńki 48
faoo@faoo.pl, 22 550 28 10
www.faoo.pl
Liczba odsłon: 470
25.02.2016